Kaņepējs uzvar, Liepiņš otrais Latvijas izlases komandas sastāvā Spānijas kausa posmā

22.03.2017

Otrdien Spānijā norisinājās “GP Primavera” velobrauciens, kas ir viens no populārā Spānijas kausa šosejas riteņbraukšanā posmiem. Elites vīru grupas braucienā 159 kilometru garajā un pauguriem bagātajā distancē skaistu uzvaru izcīnīja Latvijas izlases un “Rietumu banka – Rīga” komandas riteņbraucējs Deins Kaņepējs(RRS), otro vietu ieguva viņa komandas biedrs Emīls Liepiņš, bet piektais bija Andris Vosekalns(RRS).Baltijas valstu vadošā riteņbraukšanas komanda “Rietumu banka – Rīga” jau divus mēnešus atrodas Spānijā, kur pilnā sparā gatavojās jaunajai šosejas riteņbraukšanas sezonai trenera Toma Flakša vadībā. Martā komandai pievienojās arī Latvijas elites izlases galvenais treneris Romāns Vainšteins. Komandas sastāvā saglabāti visi vadošie aizvadītās sezonas riteņbraucēji, tostarp Eiropas čempions MTB maratonā Pēters Prūss, “Baltijas ceļa” čempions Māris Bogdanovičs, Šanhajas velobrauciena uzvarētājs Emīls Liepiņš, kā arī tādi labi zināmi riteņbraucēji kā – Andris Vosekalns(RRS), Armands Bēcis, Ēriks Toms Gavars un citi.

Jaunajā sezonā “Rietumu banka – Rīga” komandas sastāvu papildinājis pieredzējušais Viesturs Lukševics. 29 gadus vecais riteņbraucējs aizvadītajā sezonā bija “Alpha Baltic/ Maratoni.lv” komandas līderis, izceļoties ar labu sniegumu kalnainākās distancēs. Tāpat, komandas treniņiem pievienojušies arī – Latvijas junioru čempions Mārcis Kalniņš un Ulvis Horens Korbergs(RRS).

Sezonas pirmo startu “Rietumu banka – Rīga” sportisti aizvadīja otrdien, 21. martā, kad turpat Spānijā startēja “GP Primavera” viendienas velobraucienā. Sacensības iekļautas Spānijas kausa seriālā, pulcējot gan bijušos pasaules tūres sportistus, tostarp “Vuelta a Espana” velobrauciena posmu uzvarētājus, gan arī gados jaunus un talantīgus spāņu riteņbraucējus. Jāizceļ leģendārā Alberto Kontadora komanda, kas pulcē talantīgos vietējos riteņbraucējus. “Rietumu banka – Rīga” vienības sportisti šajās sacensībās pārstāvēja Latvijas izlases komandu, ko noteica sacensību nolikums.

Uz starta izgāja 10 Latvijas sportisti – Māris Bogdanovičs, Emīls Liepiņš, Andris Vosekalns(RRS), Armands Bēcis, Deins Kaņepējs(RRS), Viesturs Lukševics, Ēriks Toms Gavars, Klāvs Rubenis(RRS), Mārcis Kalniņš un Ulvis Horens Korbergs(RRS).

159 kilometru garās distances laikā dalībniekiem bija jāpievar virkne kāpumu, augstuma starpībai pārsniedzot 350 metrus. Dalībniekiem lielāku pārbaudījumu sarūpēja spēcīgie sānu vēji, kuros peletons sadalījās mazākās grupās. Pirmajā atrāvienā starp trijiem dalībniekiem bija divi latvieši – Andris Vosekalns(RRS) un Emīls Liepiņš. Abi arī nopelnīja kalnu starpfiniša punktus. Līdz finišam šis trio gan neizdzīvoja, jo sekotāji distances otrajā daļā atrāvienu likvidēja. Latvijas sportisti turpināja būt ļoti aktīvi. Jau tuvojoties finišam, atrāvienā, kopā ar diviem spāņu braucējiem, iesaistījās Deins Kaņepējs(RRS).

Vēlāk šim trio pievienojās arī Emīls Liepiņš. Kad līdz finišam palika 4 kilometri, solo izrāvienu veica Deins. No Pļaviņām nākušais sportists spēja nosargāt savas pozīcijas, izcīnot uzvaru. Arī otro vietu guva latvietis. To paveica Emīls Liepiņš, kurš tikai pēdējos metros paspraucās garām spāņu sportistam. Labāko pieciniekā arī Andris Vosekalns. Labu darba apjomu paveica visi pārējie komandas sportisti.

Avots – www.lrf.lv