Igaunija 28.10.2017 norisinājās Suure-Jaani CX viens no posmiem Igauņu velokrosa seriālā ”Soudal Eesti cx karikasari 2017”.

31.10.2017

Igaunija  28.10.2017 norisinājās Suure-Jaani CX viens no posmiem Igauņu velokrosa seriālā ”Soudal Eesti cx karikasari 2017”.

Laika apstākļi bija ziemai atbilstoši, 10 cm sniegs, temperatūra ap 0, taču liels pārsteigums tas nebija, jo 2016. gadā līdzīgi laika apstākļi tika pieredzēti Pizika kausa Smiltenes posmā. Daļā trases sniegs bija notīrīts, bet daļā atstāts. M12 grupā startēja 21 dalībnieks. Daži redzēti arī mūsu Pizika kausā. Tā kā aplis bija diezgan liels (~3km), tad jau sākumā bija skaidrs ka atvēlētajās 15 minūtēs vairāk par vienu apli nobraukt nevarēs. Pirmajos posmos Krišjānis nebija piedalījies, tāpēc nācās startēt no trešās rindas. Trases pirmā daļa  atradās pilsētas ielās un bija pietiekoši plata apdzīšanai. Tas ļāva noķert līderus. Nākamā daļa vijās augšup lejup pa baznīckalna nogāzi un vairākas reizes nācās stāvus kāpumus pārvarēt skriešus. Ātri uzskrienot sniegotajos kāpumos arī izdevās iegūt līdera pozīciju un pat panākt ~30m pārsvaru. Krišjānis brauca ar šaurajām cx riepām, bet nolikums šajā vecuma grupā neparedz nekādus ierobežojums un tuvākie konkurenti, to izmatojot, brauca ar MTB riepām. Sekoja sniegots posms kurā konkurenti pietuvojās, bet iegūtais handikaps bija pietiekošs, lai nosargātu līdera pozīciju un finišā iebrauktu  kā līderis.

Informāciju sagatavoja RRS Iļģuciems