GATAVOJAMIES STARTAM PASAULES ČEMPIONĀTĀ

16.09.2015

ASV gaidāmajā Pasaules čempionātā šosejas riteņbraukšanā startēs septiņi Latvijas sportisti

Svētdien ASV pilsētā Ričmondā sāksies 2015. gada pasaules čempionāts šosejas riteņbraukšanā. Nozīmīgajās sacensībās startēs arī septiņi Latvijas šosejas riteņbraucēji, tostarp Gatis Smukulis, Aleksejs Saramotins, Toms Skujiņš un Krists Neilands.

Jau pēc mazāk nekā vienas nedēļas ASV pilsētā Ričmondā startēs 2015. gada pasaules čempionāts šosejas riteņbraukšanā, kas ir viens no pašiem gaidītākajiem notikumiem šajā sporta veidā. Ziemeļamerikā nozīmīgās un prestižās sacensības notiks pēc 29 gadu pārtraukuma. 1986. gadā cīņa par pasaules čempiona tituliem norisinājās ASV esošajā Kolorado štatā. Pirmo reizi pasaules čempionāts norisinājās 1921. gadā Dānijas galvaspilsētā Kopenhāgenā, bet līdz šim gadam nozīmīgais notikums aizvadīts jau 85 reizes. Ričmondā, kas atrodas netālu no ASV galvaspilsētas Vašingtonas, dzīvo vairāk nekā 200 000 iedzīvotāju. Pilsēta ir bagāta ar interesantu un pietiekami sarežģītu reljefu, kas lieliski piemērots riteņbraukšanas sacensību rīkošanai.

2015. gada pasaules čempionāts startēs ar komandu braucienu, kas gan sieviešu, gan arī vīriešu konkurencē norisināsies šīs nedēļas svētdienā. Komandu brauciens sacensību programmā iekļauts kopš 2012. gada. Šeit nenotiek cīņa starp valstu komandām, bet gan UCI pasaules tūres, kā arī vairākām Pro kontinentālajām un kontinentālajām vienībām. Šajā disciplīnā startēs kopumā četri Latvijas elites sportisti. “Katusha” sastāvā redzēsim Latvijas čempionu individuālajā braucienā Gati Smukuli, “IAM Cycling” vienībā startēs valsts čempions grupas braucienā Aleksejs Saramotins. Tikmēr Toms Skujiņš un Andžs Flaksis, kuri abi šosezon kļuva par ASV čempioniem šajā disciplīnā, aizstāvēs “Hincapie Racing team” komandas krāsas. Vīriešu komandu brauciens sāksies pulksten 19:30 pēc Latvijas laika.

Pirmdien, 21. septembrī, cīņu par medaļām individuālajā braucienā uzsāks U23 grupas brauciena dalībnieki. Viņu vidū būs arī vienīgais Latvijas šīs vecuma grupas pārstāvis Krists Neilands. 22. septembrī sacensības šajā disciplīnā aizvadīs Eiropas čempionāta desmitās vietas ieguvējs junioriem Ēriks Toms Gavars. Tikmēr dienas otrajā pusē sacensības sieviešu konkurencē startēs Lija Laizāne. Individuālā brauciena kulminācija gaidāma nākamās nedēļas trešdienā, kad 53 kilometru garajā distancē dosies elites vīri, tostarp arī Latvijas izlases braucēji – Gatis Smukulis un Aleksejs Saramotins.

Grupas braucieni sāksies no piektdienas, 29. septembra, kad ar citiem pasaules labākajiem U23 grupas braucējiem spēkiem mērosies Krists Neilands. “Rietumu – Delfin” riteņbraucējs šogad atzīstami cīnījās Eiropas čempionātā, kur izcīnīja 15. vietu. Dienu vēlāk grupas braucienos startēs mūsu juniors – Ēriks Toms Gavars un sieviešu elites braucēja Lija Laizāne. Tikmēr pasaules čempionāta kulminācija tiks sasniegta svētdien, 27. septembrī, kad par godalgām cīnīsies elites vīri. No Latvijas sportistiem šobrīd apstiprināta Gata Smukuļa dalība, bet, ja organizatori Latvijai piešķirs otru vietu dalībai grupas braucienā, to izmantos Toms Skujiņš. Latvijas šosejas riteņbraukšanas izlases galvenais treneris ir Vitālijs Smirnovs.

Latvijas riteņbraucēju starti pasaules čempionātā šosejas riteņbraukšanā Ričmondā, ASV:

20.09. Komandu brauciens vīriešiem, plkst. 19:30, G. Smukulis, A. Saramotins, T. Skujiņš, A. Flaksis

21.09. Individuālais brauciens U23 grupas vīriešiem, plkst. 17:30, K. Neilands

22.09. Individuālais brauciens junioriem, plkst. 15:30, Ē. T. Gavars

22.09. Individuālais brauciens sievietēm, plkst. 19:30, L. Laizāne

23.09. Individuālais brauciens elites vīriešiem, plkst. 19:00, G. Smukulis, A. Saramotins (rezervē A. Flaksis)

25.09. Grupas brauciens U23 grupas vīriešiem, plkst. 18:45, K. Neilands

26.09. Grupas brauciens junioriem, plkst. 15:00, Ē. T. Gavars

26.09. Grupas brauciens sievietēm, plkst. 19:00, L. Laizāne

27.09. Grupas brauciens elites vīriešiem, plkst. 15:00, G. Smukulis (rezervē T. Skujiņš)

Info www.lrf.lv