Flaksis un pjedestāla ASV, Neilands pirms Flandrijas palīdz uzvarēt komandas biedram (+VIDEO)

06.04.2016

Aizvadītās nedēļas nogalē sacensības aizvadījuši Latvijas šosejas riteņbraucēji – Andžs Flaksis(RRS) un Krists Neilands(RRS). Flaksis ASV notiekošajā “Fort McClellan Road Race” nacionālās kategorijas velobraucienā veica izrāvienu distances beigu daļā un izcīnīja trešo vietu. Dienu iepriekš Andžs izcēlās ar lielu aktivitāti “Sunny King Criterium” velobraucienā, līderpozīcijas zaudējot vien pēdējā aplī. Tikmēr Krists Neilands, paveicot lielisku darba apjomu, sekmēja komandas biedra Tao Herta uzvaru UCI 1.2 kateorijas velobraucienā “Trofeo Piva”.

Aizvadītās nedēļas nogalē norisinājās virkne dažādu šosejas riteņbraukšanas notikumu ar virkni Latvijas sportistu dalību tajos. Jau vēstījām par Māra Bogdanoviča izcīnīto sesto vietu UCI 1.1 kategorijas velobraucienā Spānijā un trīs mūsu pasaules tūres komandu braucēju gaitām leģendārajā Flandrijas velobraucienā. Startus ASV un arī Itālijā aizvadīja arī divi kurzemnieki – Andžs Flaksis un Krists Neilands.

ANDŽS FLAKSIS(RRS)

2012. gada Eiropas U23 vicečempions grupas braucienā Andžs Flaksis nedēļas nogalē startēja divos ASV Nacionālā mēroga velobraucienos. Sestdien Liepājas pusē esošajā Dunalkā riteņbraucēja gaitas uzsākušais sportists savas ASV kontinentālās komandas “Holowesko – Citadel” (iepriekš “Hincapie Racing team”) sastāvā startēja sezonas pirmajā “USA Cycling Pro Road tour” sērijas kritērijā “Sunny Kinng Criterium”, kas tika aizvadīts Alabamas štatā. Sacensības pulcēja gan UCI Pro kontinentālo un kontinentālo komandas, gan arī vietējās klubu vienības. Sacensības norisinājās pa Annistonas pilsētas ielās izveidoto apli, ko sportisti veica 60 reizes. Ja dāmas un amatieri sacentās dienas gaismā, tad elites sportisti spēkiem mērojās jau, kad ārā bija satumsis. Par prieku Latvijas līdzjutējiem ļoti aktīvi sacensību aizvadīja Andžs Flaksis. Kad bija veikta puse no distances latvietis kopā ar vēl diviem sportistiem atrāvās no peletona, kura kontroli uzņēmās pazīstamā “United Healthcare” pro kontinentālā vienība. 20 apļus līdz finišam trio pārsvars bija 30 sekundes. Flaksis turpināja būt ļoti ātrs un aktīvs, 5 apļus līdz finišam veicot solo izrāvienu. Līdz pat pēdējā apļa beigu daļai Andžs bija sacensību līderis, tomēr neilgi pirms finiša taisnes viņu panāca konkurenti. Lai arī pašam neizdevās šoreiz izcīnīt uzvaru, tomēr to paveica viņa komandas sprinteris Travis McCabe. Andžs tikmēr finišēja 35. vietā, parādot savu spēku un potenciālu sezonas turpmākajiem startiem.

Svētdien tika aizvadīts “Fort McClellan” velobrauciens. Šeit jau sportistiem bija jāpievar vairāki nopietnāki kāpumi, kas sadalīja peletonu mazākās grupiņās. Distances laikā, kurā bija jāveic četri apļi, atrāvienā devās Andža Flakša komandas biedrs Oskars Klarks un Andrejs Krasiļņikovs. Abi braucēji ieguva vērā ņemamu pārsvaru. Pēdējā aplī izrāvienu no sekotāju grupas uzsāka “Giant” komandas braucējs Tomass Revards. Viņam uz papēžiem uzreiz mina Andžs, kurš nedaudz vēlāk spēja no konkurenta atrauties. Uzvaru izcīnīja Klarks, otrais palika Krasiļņikovs, bet latvietim augstā trešā vieta. Šajā pozīcijā viņš finišēja lepnā vientulībā.

 

VIDEO ARHĪVS NO ABĀM SACENSĪBĀM ŠEIT:

KRISTS NEILANDS(RRS)

Sacensības Eiropā turpināja aizvadīt citu ASV kontinentālo komandu “Axeon Hagens Berman” pārstāvošais Krists Neilands. Viņš aizvadīja jau 68. “Trofeo Piva” velobraucienu. Šeit dalībnieku vidū bija virkne UCI attīstības komandu, kas laika gaitā apgādās vadošās pasaules tūres komandas ar talantīgiem sportistiem. Šo vienību vidū ir arī Neilanda pārstāvētā komanda. Velobrauciens bija kalniem ļoti bagāts un fiziski smags pašiem braucējiem. Veiksmīgi sacensības aizvadīja “Axeon Hagens Berman” vīri. Distances laikā ļoti lielu darba apjomu paveica Neilands, esot starp 41 no vairāk nekā 200 dalībniekiem, kurš spēja sasniegt finišu. Uzvarētāja liktenis izšķīrās vien pēdējos metros starp trijiem riteņbraucējiem. Ātrākais viņu vidū bija Krista Lielbritānijas komandas biedrs Tao Herts. Viņš aiz sevis atstāja “BMC” attīstības komandas braucēju Patriku Milleru un “Unieuro Willer” itāļu sportistu Marko Tečio. Kuldīgā riteņbraucēja gaitas sākušais braucējs finišēja sekotāju grupā 9 minūtes un 40 sekundes aiz uzvarētāja un ieņēma 29. vietu, divas vietas virs labākā lietuvieša Raimondas Rumšas.

Jau šīs nedēļas nogalē Krists Neilands būs viens no Latvijas U23 izlases sportistiem, kurš startēs Nāciju kausa izcīņas posmā – Flandrijas velobraucienā, kuru 2008. gadā uzvarēja Gatis Smukulis. 2011. gadā otrais šeit bija Toms Skujiņš, trešais Andžs Flaksis, bet astotais Andris Smirnovs. Pašam Neilandam pērn Flandrijā izdevās finišēt 16. vietā, parādot labu sniegumu distances laikā.

 

Avots www.lrf.lv