Flaksis paliek ASV un kļūst par trešo latvieti profesionālajā kontinentālajā līmenī

29.11.2017

Latvijas elites šosejas riteņbraucējs Andžs Flaksis (bijušais RRS audzēknis) uz vienu sezonu pagarinājis līgumu ar ASV riteņbraukšanas komandu “Holowesko Citadel”, kas nākamajā gadā saņēmusi Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības (UCI) izsniegto profesionālās kontinentālās vienības licenci.

Andžs Flaksis, kurš 2012. gadā kļuva par Eiropas U23 čempionāta sudraba medaļnieku grupas braucienā, karjeras laikā piecas sezonas aizvadījis trīs dažādās ASV kontinentālā līmeņa riteņbraukšanas komandās (“Chipotle – First Solar Development team”, “Bontrager Cycling team” un “Holowesko Citadel Racing team”). Aizvadītos trīs gadus no Dunalkas nākušais sportists aizstāvēja “Holowesko Citadel Racing team” vienības krāsas.

Kļuvis oficiāli zināms, ka Andžs Flaksis arī 2018. gada sezonu pavadīs “Holowesko Citadel Racing team” komandas sastāvā, kas ir apliecinājums latvieša sekmīgajam sniegumam komandas interesēs iepriekšējos gados. Pirmo sezonu Flaksis aizvadīs jau kā profesionālās kontinentālās riteņbraukšanas komandas pārstāvis.

Tas kļuvis iespējams pateicoties tam, ka UCI “Holowesko Citadel” vienībai piešķīrusi prestižo profesionālās kontinentālās komandas licencei. Tas Flaksim var ļaut startēt arī pasaules tūres velobraucienos, kas kontinentālo vienību sportistiem nav iespējams. Komandas nākamā gada modelī iekļauti kopumā 16 sportisti, no kuriem astoņi Džordža Hinkapija vadīto komandu pārstāvēja arī pērn. No iepriekšējo gadu līderiem komandu atstājis Robins Karpenters un Taijs Magners, kuri pievienojās citai ASV pro kontinentālajai vienībai “Rally Cycling”. Tāpat komandu atstājis Oskars Klarks.

Šajā sezonā Andžs individuāli lielāko panākumu sasniedza Kanādā notiekošajā UCI 2. kategorijas daudzdienu velobraucienā “Tour de Beauce”, kur palika nepārspēts kopvērtējumā. Tikmēr pērn Murjāņu sporta ģimnāzijas absolvents izcīnīja otro vietu  prestižā “Tour of Alberta” daudzdienu sacensību individuālajā braucienā.

  1. gada sezonā Latvijai būs deviņi riteņbraucēji UCI līmeņa komandu sastāvos:

Toms Skujiņš (bijušais RRS audzēknis), Trek Segafredo (ASV), pasaules tūres līmenis

Aleksejs Saramotins (bijušais RRS audzēknis), Bora – hansgrohe (Vācija), pasaules tūres līmenis

Gatis Smukulis, Delko Marseille Provence KTM (Francija), profesionālais kontinentālais līmenis

Krists Neilands (RRS audzēknis), Israel Cycling academy (Izraēla), profesionālais kontinentālais līmenis

Andžs Flaksis (bijušais RRS audzēknis), Holowesko Citadel Racing team (ASV), profesionālais kontinentālais līmenis

Emīls Liepiņš, One Pro Cycling (Lielbritānija), kontinentālais līmenis

Māris Bogdanovičs, Amore& Vita (Albānija/ Itālija), kontinentālais līmenis

Mārtiņš Pluto (RRS audzēknis), Monkey town (Nīderlande), kontinentālais līmenis

Lija Laizāne (RRS audzēkne), Aromitalia Vaiano (Itālija), sieviešu UCI sieviešu riteņbraukšanas komanda)

Avots – www.lrf.lv