Eiropas čempionātā šosejas riteņbraukšanā startēs 12 Latvijas sportisti

02.08.2017

No 2. – 6. augustam Dānijas pilsētā Herningā norisināsies Eiropas čempionāts šosejas riteņbraukšanā, kurā elites, U23 un junioru konkurencē startēs kopumā 12 Latvijas pārstāvji. Elites vīru konkurencē grupas braucienā dalībnieku vidū būs Emīls Liepiņš, Māris Bogdanovičs un Andris Vosekalns.

Otro gadu pēc kārtas Eiropas čempionātā šosejas riteņbraukšanā startēs ne tikai junioru un U23 grupu sportisti, bet arī elites braucēji vīru, kā arī dāmu konkurencē. Šajā gadā nozīmīgo sacensību organizēšana uzticēta Dānijai. Par godalgām piecu dienu garumā sportisti cīnīsies Herningas pilsētā un tās apkaimē. Dānija kļuvusi par šosejas riteņbraukšanas lielvalsti, par ko liecina regulārie sportistu panākumi Eiropas un pasaules čempionātos junioru un U23 grupās. Nevar nepieminēt arī Jakoba Fuglsanga izcīnīto sudraba medaļu Rio Olimpiskajās spēlēs.

Šī gada Eiropas čempionātā startēs 800 riteņbraucēji no 45 valstīm. Tiks izcīnītas 36 medaļas. Čempionāts sāksies trešdien, 2. augustā, kad par godalgām individuālajā braucienā spēkiem mērosies junioru puiši un meitenes, kā arī elites dāmas.

No Latvijas izlases sportistiem pirmajā sacensību dienā startēs “Talsi/ MSĢ” komandu ikdienā pārstāvošais Kristers Ansons. Mūsu valsts godu aizstāvēs arī Ričards Roberts Sauja (“RRS Grīva/ MSĢ”). Junioru sacensību sākums – pulksten 13:30 (pēc Latvijas laika). Dalībnieki veiks 31,5 kilometru garu distanci bez izteiktiem kāpumiem.

U23 vecuma grupas individuālais brauciens gaidāms ceturtdien pulksten 13:15 (pēc Latvijas laika). Arī šeit dalībniekus sagaida 31,5 kilometru gara distance. Mūsu valsti 66 dalībnieku konkurencē pārstāvēs divi sportisti. Izlases sastāvā iekļauts Ēriks Toms Gavars. Par pēc iespējas labāku rezultātu cīnīties būs gatavs arī valsts U23 čempions šajā distancē Mārcis Kalniņš. Elites grupas individuālajā braucienā neviens no Latvijas sportistiem nestartēs.

Grupas brauciena sacensības sāksies piektdien. Pulksten 17:00 (pēc Latvijas laika) par godalgām cīņu uzsāks juniori. No Latvijas sportistiem dalībnieku vidū redzēsim – Kristeru Ansonu, Kristoferu Bindemani, Denisu Trofimovu, kā arī Ričardu Robertu Sauju. Juniori, tāpat kā pārējo grupu sportisti, sacensības aizvadīs 20,1 kilometru garajā aplī, ko veiks sešas reizes (120 km). Sestdien no pulksten 10:00 sacensības  160 kilometru distancē uzsāks U23 grupas sportisti. Latviju šeit pārstāvēs Deins Kaņepējs, Ēriks Toms Gavars, Mārtiņš Pluto, Mārcis Kalniņš un Klāvs Rubenis.

Čempionāta kulminācija gaidāma svētdien, kad pulksten 12:00 startēs elites vīri. Viņiem priekšā 241 kilometrs. Latvijas godu aizstāvēs trīs “Rietumu banka – Rīga” komandu ikdienā pārstāvošie sportisti: Emīls Liepiņš, Māris Bogdanovičs un Andris Vosekalns. Sacensību distance būs līdzena, kas labākas priekšrocības dod sprinteriem. No citu valstu elites dalībniekiem jāizceļ tādus pasaules tūres riteņbraucējus kā: Jens Debišērs (Beļģija), Zdeņeks Štibārs (Čehija), Sems Benets (Īrija), Elia Viviani (Itālija), Aleksanders Kristoffs (Norvēģija) un citi. Savu pērn iegūto titulu neaizstāvēs slovāks Peters Sagans, kurš izvēlējies startēt Polijas daudzdienu velobraucienā.

Eiropas čempionāts šosejas riteņbraukšanā:

02.08. Individuālais brauciens junioriem – Kristers Ansons, Ričards Roberts Sauja(RRS audzēknis)

03.08. Individuālais brauciens U23 vīriem – Ēriks Toms Gavars, Mārcis Kalniņš

04.08. Grupas brauciens junioriem – Kristers Ansons, Ričards Roberts Sauja(RRS audzēknis), Kristofers Bindemanis, Deniss Trofimovs(RRS audzēknis)

05.08. Grupas brauciens U23 vīriem – Deins Kaņepējs(RRS audzēknis), Ēriks Toms Gavars, Mārtiņš Pluto(RRS audzēknis), Klāvs Rubenis(RRS audzēknis), Mārcis Kalniņš

06.08. Grupas brauciens elites vīriem – Emīls Liepiņš, Andris Vosekalns(RRS audzēknis), Māris Bogdanovičs

Avots – www.lrf.lv