Dobeles pusē ar Andersona un Rendora uzvarām startējusi jaunā “Cerību kausa” sezona

19.04.2016

Aizvadītās nedēļas nogalē Dobeles apkārtnē norisinājās 1. posms “Cerību kausa” izcīņā, kā arī tradicionālās Dobeles kausa izcīņas sacensības šosejas riteņbraukšanā. “Cerību kausa” ievadā, sportistiem sacenšoties individuālajā braucienā, zēnu grupā uzvarēja Roberts Andersons, bet starp jauniešiem pirmais bija Arvis Rendors.

INDIVIDUĀLAIS BRAUCIENS

“Cerību kausa” izcīņa šosejas riteņbraukšanā ir tradicionālas šosejas riteņbraukšanas sacensības, kuru mērķauditorija ir zēnu, jauniešu un meiteņu vecuma grupu sportisti. Trešo gadu pēc kārtas sacensības norisinās vairākos posmos dažādās Latvijas vietās. Šajā gadā “Cerību kausā” ir paredzēti kopumā seši posmi no aprīļa līdz septembrim. Sacensību dalībnieki sacentīsies individuālajā, grupas un kritērija braucienā, kā arī MTB krosā. Šis gads ir īpašs arī ar to, ka Latvijas Riteņbraukšanas federācija atzīmē savu 130 gadu dzimšanas dienu.

Seriāla pirmais posms individuālajā braucienā tradicionāli tika aizvadīts Dobelē, vienlaikus ar Dobeles kausa izcīņas sacensībām. Bez zēnu, jauniešu un meiteņu startiem, sacensības notika arī junioriem, elites vīriem, amatieriem un senioriem. Dalībnieku skaitu ievērojami kuplināja vairāku Lietuvas riteņbraukšanas klubu pārstāvji. Dobeles novada Apguldē sportistiem bija jāveic 9,6 kilometru gara distance ar vairākiem nelieliem kāpumiem tajā.

Zēnu vecuma grupā pārliecinošu uzvaru izcīnīja “RRS/ Grīva” pārstāvis Roberts Andersons, kura laiks trasē bija 14 minūtes un 50 sekundes. Otro un trešo vietu uz goda pjedestāla aizņēma divi trenera Jāņa Krišlauka audzēkņi no “RRS/ Purvciems” komandas. Uzvarētājam zaudējot 19 sekundes, otrais bija Mārtiņš Maslovs, bet vietu uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena aizņēma Dans Raivo Bekmanis (+00:00:31). Labāko sešiniekā ierindojās arī – Toms Ustups, Ivans Piškins un Bruno Binovskis. Kopumā šajā vecuma grupā piedalījās 46 dalībnieki.

Jauniešu konkurencē visātrāko laiku sasniedza “Kuldīga/ MSĢ” sportists Arvis Rendors, kurš finišēja pēc 13 minūtēm un 47 sekundēm. Otrajā vietā ierindojās Lietuvas braucējs Aivaras Naujokaitis, kurš uzvarētājam zaudēja četras sekundes. Trešajā vietā sacensības noslēdza mājinieks Ādams Veins Rozenfelds. Dobelnieks no Rendora atpalika par 20 sekundēm. Vietas labāko sešiniekā aizņēma arī – Lukas Česaitis, Ričards Roberts Sauja un Daniels Kažis.

Meiteņu grupās dominēja Lietuvas sportistes. Jaunākajā meiteņu konkurencē pirmā bija Gabija Gustaite. Starp jaunietēm, nepārspēta palika Juste Juškevičiūte, bet junioru meiteņu konkurencē triumfs Reginai Stegvilaitei, kura par 2 sekundēm spēja apsteigt mūsu vadošo junioru Viktoriju Sipoviču.

Dobeles kausa izcīņā individuālajā braucienā junioriem uzvarēja Klaipēdas sportists Mantas Roukis, kura laiks trasē bija 12 minūtes un 49 sekundes. Trīs sekundes viņam zaudēja uzreiz divi mūsu braucēji. Otrā vieta “Talsi/ MSĢ” riteņbraucējam Kristeram Ansonam, bet trešais bija “Kuldīga/ MSĢ” braucējs Mārcis Kalniņš.

Elites vīru grupā uzvarēja Ervīns Smoļins (“NN Sporta klubs”), bet U23 konkurencē ar dienas absolūti ātrāko laiku – 12 minūtes un 35 sekundes – triumfs lietuvietim Justas Beniušis. Otrais U23 konkurencē palika Valters Čakšs, bet trešais Mareks Kampe. Amatieru grupā pārliecinoši ātrākais izrādījās Ēvalds Pavlovs, bet starp senioriem savās vecuma grupās uzvarēja – Andris Balodis, Kestutis Patinas, Saulius Janeliunas, Agris Liepa, Jānis Prančs un Vismats Caune.

GRUPAS BRAUCIENS

Svētdien Kroņaucē Dobeles kausa izcīņā notika sacensības grupas braucienos, pulcējot kuplu dalībnieku skaitu no Latvijas un Lietuvas. Zēnu konkurencē 31 kilometra garajā distancē uzvarēja Roberts Andersons. Mečeslava Bartuševica audzēknis izcīnīja skaistu solo triumfu, tuvāko sekotāju Tomu Ustupu no “RRS/ Purvciems”, apsteidzot par 13 sekundēm. Trešais tikmēr finiša spurtā palika lietuvietis Mindaugas Čiunka (+00:00:14). Jauniešu grupā uzvarētāja liktenis noskaidrojās vien finiša spurtā. Ātrāks par visiem tajā bija Lietuvas sportists Lukas Česaitis, kuram sekoja “RRS/ Purvciems” pārstāvis Pauls Rubenis un “RRS/ Alfa” braucējs Eduards Strēlis. Tikmēr meiteņu grupas braucienā uzvarēja lietuviete Akvile Giedraite, bet “Daugmales” sportistei Viktorijai Loiko ceturtā vieta. Starp juniorēm mūsu Viktorijai Sipovičai cīņā ar lietuvietēm otrā pozīcija.

Aizraujoši notikumi risinājās junioru, U23 un elites apvienotajā grupā. Uzvarētājs 80 kilometru garajā distancē noskaidrojās vien finiša spurtā starp astoņiem atrāvienā esošajiem sportistiem. Viņu vidū bija tikai divi latvieši – talsinieks Kristers Ansons un “Rietumu – Delfin” pārstāvis Emīls Liepiņš. Pēc lieliska Liepiņa darba pēdējā trases daļā, uzvaru svinēja Ansons, pārspējot lietuviešu junioru Roju Adomaiti. Trešais palika Emīls Liepiņš.

Senioru un amatieru apvienotajā braucienā triumfēja “Evelo” komandas pārstāvis Ģirts Vēvers. Kuldīdznieks finišēja septiņas sekundes ātrāk par tuvāko sekotāju un komandas biedru Ivo Viļumovu. Pilnu goda pjedestālu pašmāju komandai “Evelo” nodrošināja Kristaps Knops, esot ātrākais vadošās grupas finiša spurtā.

Sacensības organizēja RSK “Tandēms”, Latvijas Riteņbraukšanas federācija un Dobeles novada pašvaldība. “Cerību kausa” otrais posms norisināsies 1. maijā Kuldīgā, kad notiks kritērija brauciena sacensības.

2016. gada Cerību kausa izcīņas sacensību kalendārs:

01.05. Kuldīga – Grupas brauciens, bērnu sacensības

29.06. Rīga – Grupas brauciens

24.07. Talsi – Grupas brauciens, bērnu sacensības

03.09. Ragana – Kritērija brauciens, bērnu sacensības

17.09. Smiltene – XCO kross un bērnu sacensības

 

Avots – www.lrf.lv