“Dobeles dzirnavnieka kausa” izcīņas pirmajā posmā nepārspēts paliek Eisaks, absolūtajā vērtējumā uzvar Ansons

18.04.2017

Lieldienās, 16. aprīli Dobeles apkārtnē, Kroņaucē norisinājās jaunā sacensību seriāla amatieru un meistaru grupas braucējiem “Dobeles dzirnavnieka kauss” pirmais posms, kur ziemai raksturīgos laika apstākļos šosejas riteņbraukšanas sacensību dalībniekiem bija jāveic 66 km garā “Brauc auzās droši!” distance. Foto: Jeļizaveta Iļjina.

Sacensības, ko droši var dēvēt par Latvijas “Parīze – Rubē” velobraucienu, arī šogad apliecināja savu slavu, kā vienas no grūtākajām šosejas riteņbraukšanas sacensībām Latvijā, mainīgo vēju, nelīdzenā seguma, zemās gaisa temperatūras un šogad arī sniega dēļ.

Sacensību dalībniekiem, ziemai raksturīgajos  laika apstākļos 6 km garais aplis bija jāveic 12 reizes, sportistiem uzturot augstu tempu, dienas izšķirošo atrāvienu aptuveni 10 braucēju grupai izdevās izveidot jau otrajā aplī. Finišā meistaru un amatieru grupā neparspēts palika Doltcini Latvia komandas braucējs un 2004. gada Eiropas čempions šosejas riteņbraukšanā Kalvis Eisaks, otrajā vietā ierindojās Gaismas maģija – Stividors LP” komandas braucējs Arvis Sprūde, bet trešais palika 2016. gada Latvijas  Riteņbraukšanas federācijas amatieru ranga uzvarētājs Ēvalds Pavlovs.

“Brauc auzās droši” distancē amatieru un meistaru grupu braucēji devās kopā ar Latvijas un Lietuvas junioru riteņbraucējiem, šajā grupā uzvaras laurus plūca Murjāņu Sporta Ģimnāzijas audzēknis Kristers Ansons , otrajā vietā ierindojās Klaipēdas riteņbraukšanas kluba braucējs Denas Masiulis,  bet trešais palika vēlveins Murjāņu audzēknis Ričards Roberts Sauja(RRS audzēknis).

Tāpat, jau no paša rīta, visas dienas garumā notika starti gan meitenēm, gan zēniem B, C un D grupās. Nākamais “Dobeles dzirnavnieka kausa” riteņbraukšanā izcīņas posms norisināsies 27. augustā Dobelē, sacensības organizē riteņbraukšanas sporta klubs “Tandēms” sadarbībā ar Dobeles dzirnavnieku, Latvijas Riteņbraukšanas federāciju un Dobeles novada kultūras un sporta pārvaldi.

Izmantotie resursi:

RSK Tandēms

 

Avots – www.lrf.lv