Ceturtdien sākas “Baltic Chain tour” velobrauciens; Latvijas posms Jelgava – Sigulda gaidāms piektdien

22.08.2017

Piektdien, 25. augustā, ar posmu no Jelgavas līdz Siguldai tiks aizvadīts UCI 2.2 kategorijas daudzdienu velobrauciena “Baltic Chain tour” otrais posms. Velobraucienā kopumā paredzēti četri posmi. Tas ceturtdien sāksies Lietuvā, bet noslēgsies svētdien Somijā.

“Baltic Chain tour” daudzdienu velobrauciens aizsācies 1955. gadā, bet pēc atjaunošanas pirmo reizi tas norisinājās 2011. gadā. Kopš tā laika sacensībām allaž piešķirta UCI kategorija, kas piesaistījis arī daudzas citu valstu komandas. Ja pērn sacensības notika tikai Lietuvā, tad šajā gadā velobrauciens četru dienu garumā atkal notiks visās trijās Baltijas valstīs, kā arī Somijā.

Šī gada “Baltic Chain tour” daudzdienu velobrauciens startēs ceturtdien, 24. augustā, ar 160 kilometru garu posmu no Viļņas līdz Paņevežai. Dienu vēlāk velobrauciena otro posmu uzņems Latvija.

Otrā posma starta vieta atradīsies Jelgavā – Pasta salā. Tik augsta līmeņa riteņbraukšanas sacensības Jelgava pēc neatkarības atjaunošanas uzņems pirmo reizi. Distance no Jelgavas tālāk vedīs uz Iecavu, Baldoni, Ķegumu, Suntažiem, Inčukalnu, Murjāņiem, Raganu bet finišs gaidāms Siguldā. 170 kilometru garajā distancē gaidāms arī vērā ņemams grants ceļa posms.  Starts Latvijas posmam tiks dots pulksten 12:00, bet finišs gaidāms ap pulksten 16:00.

Trešais posms, kura garums būs 220 kilometri, vedīs no Tartu no līdz Tallinai. Tikmēr noslēgums gaidāms svētdien, kad sacensību dalībnieki spēkiem mērosies Somijā. Starts un finišs 165 kilometru garajai distancei atradīsies Helsinkos.

Savu dalību velobraucienā apstiprinājušas profesionālās kontinentālās, kontinentālās, valstu izlašu un klubu komandas. Latviju sacensībās pārstāvēs “Rietumu banka – Rīga” vienība un Latvijas Nacionālā komanda. Tāpat īkšķi jātur arī par Latvijas čempionu Kristu Neilandu(RRS audzēknis), kurš aizstāvēs sevis pārstāvētās profesionālās kontinentālās komandas “Israel Cycling academy” krāsas. Jāizceļ arī Igaunijas, Lietuvas un Somijas nacionālo komandu dalība.

Pērn par “Baltic Chain tour” daudzdienu velobrauciena kopvērtējuma uzvarētāju kļuva “Rietumu banka – Rīga” Latvijas riteņbraucējs Māris Bogdanovičs, kurš būs gatavs cīnīties par titula aizsargāšanu.

Baltic Chain tour 2017. gada posmi:

24.08. – Viļņa – Paņeveža

25.08. – Jelgava – Sigulda

26.08. – Tartu – Tallina

27.08. – Helsinki – Helsinki

Avots – www.lrf.lv