Četri latvieši pievienojas Igaunijas kontinentālajai komandai “Tartu 2024 BCC”

09.12.2019

Trīs jaunie Latvijas šosejas riteņbraucēji – Kristers Ansons, Pauls Rubenis(RRS audzēknis) un Daniels Kažis(RRS audzēknis) – karjeru turpinās Igaunijas komandā “Tartu 2024 BCC”. Igaunijas speciālista Renē Mandri vadītajai vienībai būs UCI kontinentālās vienības statuss. Treneru korpusā strādās arī Latvijas šosejas riteņbraukšanas izlases galvenais treneris Toms Flaksis.

Jau vairākus gadus Igaunijā sekmīgi darbojas “Tartu Cycling” komanda, kurā pulcēti labākie jaunie igauņu šosejas riteņbraucēji. Par šīs komandas jaudu varēja lieliski pārliecināties šī gada Latvijas Riteņbraucēju Vienības braucienā, kur Tartu vienības braucēji sporta šosejas braucienā aizņēma pilnu goda pjedestālu.

No 2020. gada Mandri vadītā vienība piedzīvos nopietnas izmaiņas. Vienkopus pulcējot Igaunijas, Latvijas, Somijas un Lietuvas talantīgākos U23 vecuma grupas riteņbraucējus, komanda iegūs UCI kontinentālās vienības statusu un varēs startēt arī UCI līmeņa sacensībās. Nedaudz mainījies arī nosaukums. Turpmāk vienība būs pazīstama kā “Tartu 2024 BCC”.

No Latvijas sportistiem sastāvā iekļauti trīs riteņbraucēji – Kristers Ansons, Pauls Rubenis(RRS audzēknis) un Daniels Kažis(RRS audzēknis). Lielākā pieredze no šīs trijotnes ir talsiniekam Kristeram Ansonam, kuram nākamā U23 vecuma grupā būs jau trešā sezona. Tikmēr Rubenis un Kažis piedzīvos debiju pieaugušo konkurencē, jo vēl šogad bija junioru vecumā.

Kristers Ansons Latvijas izlases sastāvā kļuva par pasaules militārpersonu čempionu komandu vērtējumā, kā arī ieguva lielisku augsta mēroga sacensībās “Amore & Vita – Prodir” komandas sastāvā. Pauls Rubenis sezonas ievadā triumfēja UCI 1. kategorijas junioru sacensību –“Grudziadz” noslēdzošajā posmā, bet jūnija beigās Kuldīgā izcīnīja zelta medaļu Latvijas junioru čempionātā grupas braucienā. Tikmēr Daniels Kažis pārliecinoši uzvarēja valsts čempionātā individuālajā braucienā.

“Tartu 2024 BCC” apkalpē iekļauts arī Latvijas šosejas riteņbraukšanas izlases galvenais treneris Toms Flakis, leģendārais Jans Kirsipū, kā arī jau pieminētais Renē Mandri.

Avots – www.lrf.lv