“Cerību kausa” septītajā posmā riteņbraucēji Liepājā sacentīsies kritērija braucienā

11.08.2017

Sestdien “Liepājas velomaratona” ietvaros notiks Latvijas jaunatnes riteņbraukšanas sacensību seriāla – “Cerību kauss” – sezonas septītais posms. Tajā D, C un B grupu sportisti sacentīsies aizraujošajā kritērija braucienā.

Sezonas izšķirošie notikumi gaidāmi Latvijas jaunatnes riteņbraukšanas sacensību seriāla “Cerību kauss” sezonā. Aizvadīti seši no kopumā deviņiem sezonas posmiem. Vairākās grupās skaidri iezīmējušies favorīti uz uzvaru kopvērtējumā. Citās vēl galvenā cīņa tikai priekšā. Sezonā vēl atlikuši divi kritērija braucieni un viens MTB kross.

Šīs nedēļas sestdienā Liepājā tiks aizvadīts sacensību sestais posms. Sacensības notiks “Liepājas velomaratona” ietvaros. Dalībniekiem sagatavots 1,3 kilometru garš aplis. Starta un finiša zona atradīsies pie koncertdārza “Pūt vējiņi”.

Kā pirmie, pulksten 10:00, trasē dosies D grupas puiši un meitenes, kā arī C grupas meitenes. Šo kategoriju grupu riteņbraucēji veiks sešus apļus. Kopējā distance – 7,8 kilometri. Sekos C grupas zēnu un B grupas meiteņu brauciens, kurā dalībnieki mērosies spēkiem 13 kilometru garajā distancē (10 apļi). Tikmēr kā noslēdzošie no “Cerību kausa” dalībniekiem trasē dosies B grupas puiši. Viņiem priekšā 18,2 kilometri (14 apļi). Tāpat “Liepājas velomaratons” piedāvā sporta distanci junioriem, amatieriem un “Cycling for all” kategoriju sportistiem,  ģimenes braucienu, kā arī “Lego” bērnu sacensības. Par sacensībām uzzināt var mājaslapā – baltijasmaratoni.lv.

“Cerību kausa” kopvērtējumā D grupā puišiem līderis ir Artūrs Nummurs (“RRS/ Purvciems”). Trenera Jāņa Krišlauka audzēknis sakrājis 100 punktus. Otrais ar 78 punktiem ir Dans Krumpāns (“Belo CP/ RRS”), kuram 78 punkti. Labāko trijnieku noslēdz kuldīdznieks Gusts Lapiņš (71 punkts). Meitenēm pirmā ar 72 punktiem ir Elīna Ustupa (“Cannibal team Latvia”), apsteidzot Lauru Gucanoviču (“Belo CP/ RRS”) un smiltenieti Klintu Zvejnieci.

C grupā puišiem dominē “RRS/ Purvciems” puiši. Līderis ir Mārtiņš Maslovs, kuram 91 punkts. Otrais ar 89 punktiem ir Toms Ustups, bet labāko trijnieku noslēdz vēl viens “RRS/ Purvciems” pārstāvis Toms Ķelderis (78 punkti). Ceturtajā vietā atrodas liepājnieks Roberts Čukurs. Meitenēm līderes godā Krišlauka audzēkne Kitija Siltumēna, kurai seko dobelniece Marta Petkus un Laura Belohvoščika (“Belo CP/ RRS”).

B grupā jauniešiem pēc sešiem posmiem pirmais ir “RRS/ Grīva” pārstāvis Roberts Andersons. Viņš spējis iekrāt 70 punktus. Par sešiem punktiem mazāk galvenajam favorītam Danielam Kažim (“MSĢ/ Daugmale/ RRS/ Belo CP), kurš nestartēja iepriekšējos divos posmos. Trešais ar 57 punktiem ir Alekss Krasts (“MSĢ/ Valmieras velo vienība/ Ogre”). Jaunietēm līderes godā ir dobelniece Kima Troicka, kurai seko divas Smiltenes BJSS sportistes – Nadīna Kučere un Eva Elīza Leikarte.

Zēnu komandu vērtējumā pirmajā vietā atrodas “RRS/ Purvciems”, kuriem seko gaidāmā posma mājinieki – RK “Liepāja”. Trijnieku noslēdz “RRS/ Alfa” puiši. Jauniešu komandu vērtējumā pirmie ir “RRS/ Alfa”, otrie “RRS/ Daugmale/ Belo CP”, bet trešie “RRS/ Purvciems” sportisti.

Avots – www.lrf.lv