“Cerību kausa” jaunā sezona startē Dobeles pusē, par pirmo uzvarētāju D grupā kļūst Nummurs

19.04.2017

Sestdien Dobeles novada Apguldē norisinājās “Cerību kausa” seriāla 1 posms. Jauniešu konkurencē individuālajā braucienā uzvarēja Daniels Kažis, jaunietēm pirmā no mūsu valsts pārstāvēm bija Enia Kaņepēja. Zēnu grupās triumfēja Mārtiņš Maslovs un Artūrs Nummurs, bet meiteņu grupās Kitija Siltumēna un Laura Gucanoviča.

Neskatoties uz skarbajiem laika apstākļiem Dobeles novada Apguldē sestdien pulcējās Latvijas un Lietuvas jaunie šosejas riteņbraucēji. 2017. gada sezonu uzsāka pašmāju lielākais jaunatnes riteņbraukšanas sacensību seriāls – “Cerību kauss”. Kopumā seriālā paredzēti deviņi posmi, kas notiks dažādās Latvijas vietās. Pirmo gadu “Cerību kausa” seriāla ietvaros tika vērtēti arī D grupas sportisti puišiem un meitenēm. Dalībnieki Apguldē mērojās spēkiem 5 un 10 kilometru garajās individuālā brauciena distancēs.

Junioru konkurencē spēcīgā konkurencē uzvaru izcīnīja “RRS Daugmale/ Belo CP/ MSĢ” komandas sportists Daniels Kažis. Trenera Mārtiņa Trautmaņa audzēknis 10 kilometru garo distanci individuālajā braucienā veica pēc 14 minūtēm un 3 sekundēm, uzrādot vidējo ātrumu 42,7 km/h. Otro vietu ieguva lietuvietis Povilas Grabauskas, kurš no Kaža atpalika par 16 sekundēm. Trijnieku noslēdza vēl viens kaimiņu valsts pārstāvis Karolis Galeckas. (+23 sekundes aiz uzvarētāja) No pārējiem Latvijas sportistiem visaugstāk tika Pauls Rubenis. “RRS/ Purvciems” sportistam ceturtā pozīcija, 29 sekundes aiz Kaža. Piektais bija Kaža komandas biedrs Kristiāns Belohvoščiks, kurš tikai par vienas sekundes desmitdaļām piekāpās Rubenim.

C grupas zēnu grupā pilnībā dominēja “RRS/ Purvciems” puiši. Uzvaru 10 kilometru garajā distancē guva Mārtiņš Maslovs, trasē pavadot 14 minūtes un 44 sekundes (vidējais ātrums 40,44 km/h). Otro vietu ieguva Toms Ustups, kurš Maslovam zaudēja 14 sekundes. Trijnieku noslēdza vēl viens trenera Jāņa Krišlauka audzēknis Toms Ķelderis, kuru no uzvaras šķīra 40 sekundes. Labāko sešiniekā iekļuva arī – Mindaugas Ciunka (Lietuva), Artūrs Erdmanis (“RRS/ Purvciems”) un Rokas Adomaitis (Lietuva).

D grupas zēni sacentās 5 kilometru garajā distancē. Šeit nepārspēts palika “RRS/ Purvciems” sportists Artūrs Nummurs. Viņa laiks trasē bija – 8 minūtes un 34 sekundes (vidējais ātrums 35,02 km/h). Otro vietu ieguva Dans Krumpāns (“RRS/ Belo Cycling Project”), kuru no uzvarētāja šķīra 32 sekundes. Trešais bija kuldīdznieks Gusts Lapiņš (45 sekundes aiz uzvarētāja). Labāko sešiniekā iekļuva arī Lavrs Sipovičs, Riks Sipovičs (abi “RRS/ Purvciems”) un Jānis Priedoliņš (Kuldīgas sporta skola).

33 dalībnieces startēja meiteņu jauniešu grupā. Šeit pilnībā dominēja Lietuvas meitenes. Labākā no mūsu valsts pārstāvēm bija “RRS/ Belo Cycling project” vienības pārstāve Enia Kaņepēja, kura 10 kilometrus veica 16 minūtēs un 6 sekundēs. No uzvarētājas Akvile Gedraitites atpaliekot par 49 sekundēm. Otrā starp latvietēm bija ķekavniece Santa Sanija Jurgena (16 minūtes 22 sekundes), bet trešā mājiniece Sabīne Kauņecka (16 minūtes un 23 sekundes).

C grupā meitenēm pirmās divas vietas ieguva lietuvietes, bet trešajā vietā finišēja ātrākā no latvietēm – “RRS/ Purvciems” pārstāve Kitija Siltumēna. Rīdziniece 10 kilometru garajā trasē pavadīja 17 minūtes un 13 sekundes. Uzvarētājai Gustei Staniskauskaitei mūsu sportiste zaudēja 41 sekundi. 4.  ātrākā bija Laura Belohvoščika (17 minūtes 42 sekundes), bet 6. Agnija Morozova (18 minūtes 43 sekundes). D grupā meitenēm ātrākā no latvietēm bija Laura Gucanoviča (“RRS/ Belo Cycling Project”), kuras rezultāts 5 kilometru garajā distancē bija 9 minūtes un 23 sekundes. Otra mūsu sportiste Elīna Ustupa (“RRS/ Purvciems”) finišēja pēc 10 minūtēm un 51 sekundes. “Cerību kausa” 2. posms norisināsies 6. maijā Kuldīgā.

 

Avots – www.lrf.lv