Bogdanovičs izcīna uzvaru “Tour of Fuzhou” pēdējā posmā un iegūst sprintera kreklu

Uz pozitīvas nots starptautisko riteņbraukšanas sezonu noslēgusi Baltijas valstu labākā komanda “Rietumu banka – Rīga”. Noslēdzošajā “Tour of Fuzhou” sacensību posmā uzvaru izcīnīja Māris Bogdanovičs, kurš arī ieguva labākā sprintera kreklu. Galvenā atbalstītāja trūkuma dēļ, nākamajā sezonā komandai nebūs iespējas startēt UCI kategorijas sacensībās.

Ķīnā notiekošais UCI 1. kategorijas daudzdienu velobrauciens “Tour of Fuzhou”, kurā startē UCI kontinentālās komandas no Eiropas, Āzijas un Austrālijas, noslēdzās svētdien. Pēdējā posmā dalībniekus sagaidīja 127,4 kilometru gara distance, kurā iekļauti trīs ar pus apļi. Distance bija tehniska, iztiekot bez lieliem kāpumiem.Lielajā grupā kontroli uzņēmās kopvērtējuma līdera Džeja Hindleja pārstāvēta Austrālijas komanda “Mitchelton Scott”. Hindeljs vadību pārņēma iepriekšējā posmā, kad uzvarēja kalnu etapā. Noslēguma posmā temps tika turēt ļoti augsts, nepieļaujot nopietnus atrāvienus. “Rietumu banka – Rīga” vīri stabili brauca peletonā un, ņemot vērā, ka par uzvaru kopvērtējumā nebija reālu izredžu cīnīties, koncentrējās tam, lai gūtu panākumu sprinta finišā.

Visi atraušanās mēģinājumi līdz finišam tika likvidēti un uzvarētāja liktenis noskaidrojās finiša spurtā. Kārtējo reizi teicamu darbu paveica Andris Vosekalns(bijušais RRS audzēknis) , Armands Bēcis(bijušais RRS audzēknis), Deins Kaņepējs(RRS audzēknis), un Viesturs Lukševics(bijušais RRS audzēknis). Kvartets prata izvest lieliskā pozīcijā savu sprinteri Māri Bogdanoviču. Neskatoties uz pretvēju, dobelniekam izdevās lielisks sprints.

Otro reizi šajās sacensībās Māris palika nepārspēts, izcīnot skaistu triumfu. Abas pārējās vietas uz goda pjedestāla ieņēma labākās Ukrainas komandas – “Kolss” – sportisti. Otrā vieta Andrijam Kuļikam, bet trešais bija Mihailo Kononenko. Lielisks pēdējos metros bija alūksnietis Andris Vosekalns(bijušais RRS audzēknis), kurš pēdējais palika kopā ar Bogdanoviču. Andrim finišā augstā piektā vieta. Pārējie “Rietumu banka – Rīga” vīri, upurēja savus rezultātus, lai sekmētu Bogdanoviča uzvaru. 20. pozīcija Deinam Kaņepējam(RRS audzēknis), 26. Viesturs Lukševics(bijušais RRS audzēknis), 92. Armands Bēcis(bijušais RRS audzēknis) (visi +00:00:00). Tūri noslēdza 112 sportisti.

Tieši Dobeles riteņbraukšanas skolas audzēknis Māris Bogdanovičs izcīnīja arī labākā sprintera kreklu, šajā vērtējumā apsteidzot Kononenko. Mārim šī bija ceturtā UCI kategoriju velobraucienu uzvara un kopumā devītais goda pjedestāls.

Kopvērtējumā uzvaru nosargāja Džejs Hindlejs, bet no latviešiem visaugstāk tika Viesturs Lukševics(bijušais RRS audzēknis), kuram 25. vieta un trīs UCI pasaules ranga punkti. Sportistiem sacensību laikā palīdzēja komandas treneris Toms Flaksis un mehāniķis Kārlis Krūmiņš.

Līdz ar šīm sacensībām Latvijas šosejas riteņbraucēji oficiāli noslēguši 2017. gada sezonu. Neskatoties uz to, ka šī bija “Rietumu banka – Rīga” komandas labākā sezona pēdējo gadu laikā, nākamajā gadā vienība, galvenā atbalstītāja trūkuma dēļ, paliek bez kontinentālās komandas statusa.

Komandas sportisti aicina Latvijas uzņēmējus izskatīt iespēju atbalstīt komandu, kas izaudzinājusi teju visus labākos valsts velosportistus – Tomu Skujiņu(bijušais RRS audzēknis), Alekseju Saramotinu(bijušais RRS audzēknis) un Kristu Neilandu(RRS audzēknis) ieskaitot. “Rietumu banka – Rīga” allaž ir bijis starpposms starp jaunatnes sportu un profesionālajām komandām. Neskatoties uz stipri ierobežotajā finansiālajām iespējām, komandas sportisti guvuši augstus panākumus UCI kategorijas sacensībās. Šajā gadā dažāda mēroga starptautiskajās UCI kategorijas sacensībās “Rietumu banka – Rīga” vīri izcīnījuši 22 goda pjedestālus. Lielā mērā pateicoties komandas sniegumam, Latvija kļuvusi par vadošo Baltijas valsti pasaules nāciju rangā, kur šobrīd ieņem 30. vietu starp 105 nācijām.

 

Avots – www.lrf.lv

Detaļas

Rīgas Riteņbraukšanas skola

Rīga, Grīvas iela 28, LV-1055

Tel.: 67473810, 67553275

Fax.: 67473809

e-mail: rrs@riga.lv

Izvēlne

menu