BMX RīGA/RRS bmx brauceju komanda 24 braucēju un trīs treneru vadībā pagajušajā nedēļā piedalījās Pasaules čempionātā BMX, kurš norisinājās Belģijas pilsētiņā Zolderā.

01.08.2019

. Uz sezonas nozīmīgākajām sacensībām bija devušies visi spēcīgākie Rīgas BMX braucēji. Jāatzīmē, ka jūlija mēnesis ir ļoti saspringts jo tiek aizvadītas svarīgākās sezonas sacensības Latvijas Čempionāts, Eiropas čempionāts un noslēgumā Pasaules čempionāts.

Braucēji Beļģijā jau ierodas 20.07. lai 21.07 piedalītos oficiālajos treniņos Pasaules čempionāta trasē, savukārt 22.07. otrā oficiālo treniņu diena!  BMXRIGA/RRS braucējiem sacensības sākas 24.07., kad startē vecuma grupa ZĒNI (B) līdz 11gadiem ieskaitot un MEITENES (G) līdz 13 gadiem ieskaitot. Šajā grupā BMXRIGA/RRS pārstāv 16 braucēji viņu vidū Paula Kibare (G13) šī gada Eiropas čempione , Bruno Vanags (B8) EČ 5.vieta , Rūdolfs Sīklis (B11) EČ 7.vieta, Elizabete Sofija Zeica (G8) EČ 8.vieta. Jāatzīmē, ka visās sacensību dienās valdīja ļoti liels karstums, ēnā sasniedzot 40C temperatūru , kas papildus sarežģija braukšanu. Spraigas cīņas risinājās visas dienas garumā. Diemžēl jāatzīmē Bruno Vanaga (B8) neveiksme, kad par favorītu uzskatītais braucējs ļoti veiksmīgi aizvadot visus braucienus, sacensību  ½ piedzīvoja kritienu un izstājās no turpmākās cīnas par PČ medaļām.

bmx9

Tikmēr Pasaules Čempināta lielos finālus sasniedza:

Rūdolfs Sīklis (B11) 5.vieta Ralfs SPILA (B11) 8.vieta Paula KIBARE (G13) 7.vieta

bmx8

Kopējie rezultāti:

bmx7

25.07 uz starta iziet jau vecāka grupa ar braucējiem B12 līdz B16 un meitenes G14 līdz G16.

bmx6

Šajā grupā BMXRIGA/RRS pārstāv 6 braucēji viņu vidū Kristers Apels (B12) šī gada Eiropas čempions , Edgars Langmanis (B13) šī gada Eiropas čempions , Renārs Rūža (B12) EČ 7.vieta un Gustavs Sūna (B14) EČ 5.vieta . Karstums pieņēmies spēkā un nu jau saulē temperatūra virs 40C, sacensības dienas vidū , laika apstākļu dēļ tiek pārtrauktas, lai atsāktos vakarā! Stabili sacensības aizvada Kristers Apels, Edgars Langmanis (visas pirmās vietas visos braucienos un daļu finālos), kā arī Mikus Freimanis (B14), Rezultātā Kristers izcīna 3. vietu , Edgars 7.vietu un Mikus 8.vietu

bmx5

bmx3 bmx4

Kopējie rezultāti šajās vecuma grupās:

bmx2

BMXRIGA/RRS braucēji Pasaule čempionātu noslēdz 26.07.kad uz starta dodas lielakie mūsu vīri. Braucošais treneris Edžus Treimanis MEN MASTER grupā un Ansis Uškaurs MEN 17-24 kā arī Viesturs MOROZS MEN 25-29. Pārvarot priekšbraucienus, veiksmīgi sacensības uzsāk visi braucēji. Īpaši jāuzsver Anša starts, kad visi braucieni pabeigti kā pirmajam , BET, diemžēl maza kļūme ¼ finālā patraucē cīnīties tālāk par augstām vietām. Savukārt Viesturs Morozs piedzīvija kritienu ¼ finālā.

Kopējie rezultāti šeit:

bmx1

BMXRIGA/RRS izsaka lielo paldies @martinstuters (Mārtiņam Tūteram) par fotoreportāžu!