“Baltic Chain tour” velobrauciens iesākas ar Bogdanoviča uzvaru Lietuvā

25.08.2017

Latvijas riteņbraukšanas komandas “Rietumu banka – Rīga” sportists Māris Bogdanovičs ceturtdien izcīnījis uzvaru “Baltic Chain tour” daudzdienu velobrauciena 1. posmā no Viļņas līdz Paņevežai. Labāko desmitniekā iekļuva arī Krists Neilands(RRS audzēknis), Klāvs Rubenis(RRS audzēknis) un Andris Vosekalns(RRS audzēknis). Foto: Baltic Chain tour organizatoru publicitātes.

Šī gada “Baltic Chain tour’ daudzdienu velobrauciens (UCI 2.2 kategorija) notiek četros posmos – Lietuvā, Latvijā, Igaunijā un Somijā. Sacensībās startē 12 komandu pārstāvji no sešām valstīm. Latviju velobraucienā pārstāvēja “Rietumu banka – Rīga” komanda, Latvijas Nacionālā vienība un mūsu valsts čempions Krists Neilands(RRS audzēknis), kurš aizstāv “Israel Cycling academy” krāsas.

Pirmajā posmā riteņbraucēji mērojās spēkiem 160 kilometru garajā distancē no Viļņas līdz Paņevežai. Distancē nebija iekļauti vērā ņemami kāpumi, kas ļāva turēt augstu tempu. Distances lielāko daļu sportisti veica pretvējā, tomēr 30 kilometrus pēc starta bija garāks sānvēja posms, ko teicami izmantoja “Rietumu banka – Rīga” komanda. Lielisku taktiku sagatavojušā trenera Toma Flakša vadītie vīri – Armands Bēcis, Andris Vosekalns(RRS audzēknis), Deins Kaņepējs(RRS audzēknis), Pēters Prūss, Viesturs Lukševics, pagājušā gada čempions Māris Bogdanovičs, Ēriks Toms Gavars un Klāvs Rubenis(RRS audzēknis) – izveidoja  sekmīgu komandas sadarbību, kas vainagojās ar peletona sadalīšanu. Pirmajā grupā jau distances vidusdaļā palika vien 21 sportists.

Viņu vidū ietilpa visi seši “Rietumu banka – Rīga” braucēji, kā arī Latvijas Nacionālās komandas sportisti – Klāvs Rubenis un Ēriks Toms Gavars. Līderu grupā atradās arī  Krists Neilands un viņa “Israel Cycling academy” komandas biedrs Bendžamins Perijs. Tikmēr grupā nebija  Norvēģijas individuālā brauciena elites grupas vicečempiona Andreasa Vangštada, Igaunijas čempiona Gerta Joeāra, kā arī Somijas čempiona Mattī Maninena.

Līdz finišam līderu grupa, kurā toni diktēja “Rietumu banka – Rīga” un norvēģu “Sparebanken” braucēji, savu pārsvaru pār sekotājiem tikai palielināja. Starpfinišos vērtīgās bonusa sekundes nopelnīja gan Māris Bogdanovičs, gan arī Andris Vosekalns(RRS audzēknis) un Krists Neilands(RRS audzēknis). Finišam “Rietumu banka – Rīga” braucēji virzīja Bogdanoviču. Aizraujošā cīņā, pateicoties lieliskam komandas darbam, uzvaru etapā izcīnīja tieši dobelnieks Māris Bogdanovičs, kura laiks distancē bija 4 stundas 9 minūtes un 46 sekundes. Otrā vieta Norvēģijas komandas “Sparebanken” pārstāvim Hermanam Dālam, bet labāko trijnieku noslēdza Zviedrijas komandas “Ryska Posten Racing” riteņbraucējs Sindre Bjerkeštrands.

Labāko desmitniekā ierindojās vēl trīs Latvijas sportisti. Septītā vieta “Israel Cycling academy” vienības pārstāvim Kristam Neilandam(RRS audzēknis), devītā pozīcija Klāvam Rubenim(RRS audzēknis), bet desmitnieku noslēdza Andris Vosekalns(RRS audzēknis), kurš bija viens no galvenajiem palīgiem Māra Bogdanoviča uzvaras kaldināšanā.

Velobrauciens turpināsies rīt, kad gaidāms Latvijas posms. Pulksten 12:00 Jelgavā esošajā Pasta salā tiks dots svinīgais starts velobrauciena otrajam posmam. Finišs pulksten 16:00 gaidāms Siguldā. Finišēja 59 no 70 dalībniekiem.

Baltic Chain tour velobrauciena 1. posms – 160 km:

 1. Māris Bogdanovičs, Latvija, Rietumu banka – Rīga, 04:09:46
 2. Herman Dahl, Norvēģija, Sparebanken team, +00:00:00
 3. Sindre Bjerkestrand Haugsvaer, Norvēģija, Ryska Posten Racing, +00:00:00
 4. Trong Tronsen, Norvēģija, Sparebanken team, +00:00:00
 5. Benjamin Pery, Kanāda, Israel Cycling academy, +00:00:00
 6. Silver Maoma, Igaunija, Igaunijas Nacionālā komanda, +00:00:00

 1. Krists Neilands, Latvija, Israel Cycling academy,(RRS audzēknis) +00:00:00
 2. Klāvs Rubenis, Latvija, Latvijas Nacionālā komanda,(RRS audzēknis) +00:00:00
 3. Andris Vosekalns, Latvija, Rietumu banka – Rīga,(RRS audzēknis) +00:00:00
 4. Viesturs Lukševics, Latvija, Rietumu banka – Rīga, +00:00:00
 5. Ēriks Toms Gavars, Latvija, Latvijas Nacionālā komanda, +00:00:00
 6. Pēters Prūss, Igaunija, Rietumu banka – Rīga, +00:00:00
 7. Deins Kaņepējs, Latvija, Rietumu banka – Rīga,(RRS audzēknis) +00:00:11
 8. Armands Bēcis, Latvija, Rietumu banka – Rīga, +00:00:24
 9. Kaspars Serģis, Latvija, Latvijas Nacionālā komanda, +00:06:38
 10. Mārcis Kalniņš, Latvija, Latvijas Nacionālā komanda, +00:06:38

Avots – www.lrf.lv