Babris mājas trasē uzvar “SMScredit.lv BMX čempionāta” trešajā posmā

30.05.2018

Sestdien Vecpiebalgas trasē aizvadīts Latvijas populārā BMX sacensību seriāla – “SMScredit.lv BMX čempionāta” – trešais posms. Elites un junioru grupā uzvaru guva no Vecpiebalgas novada nākušais “MŠA – Valmieras puikas AKSSC” sportists Helvijs Babris. Ātrākie tika noskaidroti kopumā 19 vecuma un meistarības grupās. Foto: Sanda Tūtere.

BMX sacensību sezona Latvijā aizvadītās nedēļas nogalē turpinājās skaistajā Vecpiebalgas novadā. Sestdien šeit norisinājās “SMScredit.lv BMX čempionāta” trešais posms, kamēr dienu vēlāk dažādu vecuma grupu sportisti mērojās spēkiem Vecpiebalgas novada kausa izcīņā. Sacensības pulcēja braucējus ne tikai no Latvijas, bet arī Lietuvas, Igaunijas un Baltkrievijas.

“SMScredit.lv BMX čempionāta” trešajā posmā elites un junioru grupā uzvaru lielajā finālā izcīnīja Helvijs Babris, kurš karjeras sākumā vairākas sezonas pavadījis tieši Vecpiebalgas klubā. BMX klubā. Šobrīd “MŠA/ Valmieras puikas AKSSC” pārstāvis finālā uzreiz aiz sevis atstāja Jelgavas posma uzvarētāju Gabrielu Pabijansku no Lietuvas. Trešo vietu izcīnīja Ansis Uškaurs (“BMX Rīga/ RRS”).

B15/16 jauniešu grupā par posma uzvarētāju kļuva Ivars Svarinskis (“BMX Rīga/ RRS”), otrajā un trešajā vietā atstājot attiecīgi baltkrievu Vladislavu Ališkeviču un savu kluba biedru Oto Kalniņu. M17+ amatieru konkurencē Vecpiebalgā nepārspēts izrādījās Toms Skujiņš (“MŠA – Valmieras puikas”). Viņam finālā sekoja Kristaps Ezītis (Ventspils “Spars”) un Emīls Jekševics (“Mītavas kumeļi/ Jelgavas BJSS”). Junioru un elites meiteņu grupā uzvarēja Ventspils “Spars” kluba braucēja Airisa Galiņa. Uz goda pjedestāla otrā pakāpiena kāpa igauniete Ketlina Tekele, kamēr trijnieku noslēdza Kristiāna Valaine.

B14 grupā:

 1. Kārlis Pedraudzis, Tālava/ VBSS
 2. Ritvars Raize, Madona
 3. Krists Kasparovičs, BMX Rīga/ RRS

B13 grupā:

 1. Hugo Ilvis Eihentāls, Mītavas kumeļi/ Jelgavas BJSS
 2. Kristers Biljards, Saldus BMX klubs Ozolēni
 3. Gustavs Sūna, BMX Rīga/ RRS

B12 grupā:

 1. Mikas Jankus, Lietuva
 2. Edgars Regzdiņš, Mārupe
 3. Ralfs Frīdvalds, Tālava/ VBSS

B11 grupā:

 1. Reinārs Pavlovs, Mītavas kumeļi/ Jelgavas BJSS
 2. Miks Cīrulis, Ventspils Spars
 3. Rainers Pujiņš, Mītavas kumeļi/ Jelgavas BJSS

B10 grupā:

 1. Eduards Salmanis, BMX Rīga/ RRS
 2. Gustavs Puriņš, BMX Rīga/ RRS
 3. Ernests Posums, BMX Rīga/ RRS

B9 grupā:

 1. Ruudi Lumiste, Igaunija
 2. Markuss Domorackis, Mārupe
 3. Markuss Soļims, Mītavas kumeļi/ Jelgavas BJSS

B8 grupā:

 1. Patriks Krauklis, MŠA/ VBSS – Valmieras puikas
 2. Rinalds Bāris, BMX Rīga/ RRS
 3. Valters Bērzkalns, BMX Rīga/ RRS

B7 grupā:

 1. Bruno Vanags, BMX Rīga/ RRS
 2. Jakob Maaten, Igaunija
 3. Alberts Veinbergs, Ventspils Spars

B6 – grupā:

 1. Āris Koško, Mītavas kumeļi
 2. Kristaps Klāvs Elberts, Tālava/ VBSS
 3. Valters Ancāns, BMX Rīga/ RRS

Krūzeru 30+ grupā:

 1. Oskars Kalvāns, Tālava/ VBSS
 2. Guntars Ļebedevs, Madona
 3. Viesturs Mirks, Tālava/ VBSS

Krūzeru 17 – 29 grupā:

 1. Renārs Auga, Silvas ziķeri/ Smiltenes BJSS
 2. Roberts Treimanis, Tālava/ VBSS
 3. Kristaps Ezītis, Ventspils Spars

G15+ grupā:

 1. Veja Baškyte Lietuva
 2. Anni Annama, Igaunija
 3. Amanda Helena Brūvere, BMX Rīga/ RRS

G13 – 14 grupā:

 1. Miina Ojaslild, Igaunija
 2. Signe Ušerovska, Saldus BMX klubs Ozolēni
 3. Akvile Orbakaite, Lietuva

G8 – 10 grupā:

 1. Adelīna Kārkliņa, Tālava VBSS / SK Vecpiebalga
 2. Madara Kate Treimane, Tālava VBSS
 3. Rūta Ziemane, BMX Rīga/ RRS

G7 – grupā:

 1. Ramona Bāre, BMX Rīga/ RRS
 2. Sofija Elizbate Zeica, BMX Rīga/ RRS
 3. Anna Pedraudze, Tālava VBSS

Spraigas un aizraujošas sacensības tika aizvadītas arī Vecpiebalgas novada kausa izcīņā. “SMScredit.lv BMX čempionāts” turpināsies 16. jūnijā, kad Burtnieku novada “Avotos” notiks seriāla ceturtais posms. Sesto gadu pēc kārtas Latvijas lielākā BMX sacensību seriāla galvenais atbalstītājs ir “SMScredit.lv”.

Avots – www.lrf.lv