Babrim pirmais elites goda pjedestāls UEC Eiropas kausā, latviešiem vēl septiņas godalgas

02.05.2017

Erpā, Nīderlandē noslēdzies Eiropas kausa BMX 4. posms. Lielisku sacensību dienu aizvadīja Augstas klases sportistu sagatavošanas centra un “Māra Štromberga aģenrūras” pārstāvis Helvijs Babris, kurš izcīnīja trešo vietu elites grupā, kas ir viņa līdz šim lielākais sasniegums elitē. Sestais šajā pat grupā finālā bija Kristens Krīgers. “Challange” grupās mūsu valsts pārstāvjiem septiņas godalgas. (Informāciju sagatavoja: Krišjānis Pundurs)

Elites vīru grupā iztrūka Edžus Treimaņa, kurš nestartēja vakardienas finālbraucienā izmežģītās potītes dēļ, tāpat kā Kristapa Vekšas, kurš smagi kritis treniņā, gūstot smadzeņu satricinājumu. Tomēr ierindā bija gan otrs vakardienas finālists Kristens Krīgers, gan Rihards Veide un Helvijs Babris.

Priekšbraucienu barjeru veiksmīgi pārvarēja gan Krīgers, kuram divas pirmās un viena otrā vieta, gan Veide, kurš divreiz bija ātrākais, savukārt vienā braucienā ieņēma trešo vietu. Sekmīgi turpināja braukt arī vakar teicamu sniegumu demonstrējušais elites pirmgadnieks Babris, kura izcīnītā otrā, trešā un ceturtā pozīcija deva vietu ceturtdaļfinālā. Pie vienas barjeras ceturtdaļfināla braucienā stājās Veide un Babris. Abiem latviešiem izdevās brālīgi sadalīt vietas pirmajā četriniekā, kas ļāva kvalificēties pusfinālam – Rihards finišēja otrais, viņam sekoja Helvijs, savukārt ātrākais bija mājnieks Deivs van der Burgs. Savukārt Krīgers savā ceturtdaļfināla braucienā bija pats ātrākais.

Pusfinālā lielisku sniegumu turpināja demonstrēt ‘’Prophecy BMX’’ komandas pārstāvis Helvijs Babris, kurš otrajā virāžā meistarīgi izslēdza no cīņas van der Burgu. Augstas klases sportistu sagatavošanas centra audzēknis Babris spēja nosargāt ceturto pozīciju, pirmoreiz karjerā elites grupā iekļūstot EK posma finālā. Otrajā braucienā kopā startēja Veide un Krīgers. Otrajā taisnē abi latvieši atradās trešajā un ceturtajā vietā, taču zemāk esošais Veide izejā no otrās virāžas nedaudz kļūdījās ritma sekcijā piedzīvojot kritienu, kas ‘’Rift Tangent’’ braucējam nozīmēja izstāšanos. Tikmēr “Mītavas kumeļu” kluba braucējs Kristens otros mačus pēc kārtas nodrošināja dalību sacensību finālā.

Ceturtā posma noslēdzošajā braucienā kļūme startā gadījās Krīgeram, kurš nedaudz atpalika, taču no malējā astotā celiņa sekmīgi braucienu uzsāka Babris. Helvijs pēc otrās virāžas ieņēma ceturto pozīciju, taču ritma sekcijā arvien samazināja atstarpi līdz priekšā esošajam Kērtisam Manatonam. Pirmo gadu elitē braucošais Babris lieliski veica pēdējo taisni un finiša spurtā izrāva trešo vietu, sasniedzot jaunu karjeras rekordu! Tikmēr otro dienu pēc kārtas par uzvarētāju kļuva Niks Kimmans.

Gluži kā vakar, arī šodien vienīgie Latvijas pārstāvji junioru konkurencē bija Mikus Strazdiņš un Filips Rozītis. Ļoti pārliecinoši priekšbraucienos brauca valmierietis Strazdiņš, kurš bija ātrākais visos trijos. ‘’RF Monum’’ pārstāvim Rozītim divas trešās un viena ceturtā vieta arī ļāva nodrošināt dalību ceturtdaļfinālā. Diemžēl tieši šī kārta abiem latviešu sportistiem izrādījās liktenīga – abu sasniegtās septītās pozīcijas nozīmēja izstāšanos no tālākas cīņas.

Vienīgā elites dāmu pārstāve Sandra Aleksejeva (“Tālava/ VBSS”) lūkoja revanšēties par neveiksmīgo vakardienas startu, kad sacensības nācās noslēgt jau priekšbraucienos. Šoreiz tajos Sandra divreiz finišēja ceturtā un vienreiz trešā, kas nozīmēja kvalificēšanos pusfinālam. Tiesa, pusfināla barjera gan izrādījās nepārvarama, Sandrai noslēdzot sacensības labāko 16 skaitā. Sacensībās dubultuzvaru izcīnīja Krievijas sportistes – triumfēja Natālija Afremova, kurai sekoja Jaroslava Bondarenko.

Labāk gāja juniorēm – Vinetai Pētersonei un Vanesai Buldinskai, kura vakar izcīnija trešo vietu. Abas riteņbraucējas sekmīgi pārvarēja priekšbraucienus, kuri mazā dalībnieku skaita dēļ bija arī reizē pusfināla kārta. Lielajā finālā nevienai no latviešu meitenēm neizdevās labi paņemt startu. Jau trases sākumā “Silvas ZIķeru” klubu Latviā pārstāvošā Vineta ieņēma ceturto, savukārt “Mītavas kumeļu” un Augstas klases sportistu sagatavošanas centra pārstāve Vanesa – piekto vietu, tāpat arī finišējot. Pārliecinošu uzvaru izcīnīja britu sportiste Betānija Šrīvere, kuru apsteigt joprojām šosezon nav izdevies vēl nevienam.

Ar teicamiem panākumiem startēja arī bērnu, jauniešu un amatieru grupu latviešu BMX riteņbraucēji un riteņbraucējas. B7 grupā otro vietu izcīnīja “Matrix. BMX team Latvia” un “Valmieras puiku” pārstāvis Patriks Krauklis, savukārt starp vienaudzēm meitenēm trešā ātrākā bija Lotte Etmane. B8 grupā otrais finišēja “Mārupes” pārstāvis Markuss Domorackis, savukārt viņa dvīņu brālis Ralfs Domorackis palika soli aiz labāko trijnieka.

Starp deviņus gadus vecajiem zēniem otrs ātrākais izrādījās “Rīgas Favorīts” kluba braucējs Ralfs Spila, bet sesto vietu ieņēma mārupietis Rūdolfs Sīklis. B10 grupā uzvaru izcīnīja “RF Monum” sportists Kristers Apels, kamēr “Mārupes” kluba braucējs Emīls Allers finišēja sestais. 15/16 gadīgo zēnu grupā soli aiz goda pjedestāla palika “Tālava” sportists Edvards Glāzers, savukārt Niks Rožukalns (Augstas klases sportistu sagatavošanas centrs/ “Ozolēni”) ieguva septīto vietu.

Izcilu sniegumu nodemonstrēja vīru amatieru grupu braucēji. 17-24 gadus veco vīru konkurencē atkal triumfēja Ventspils “Spars” kluba braucējs Klāvs Lisovskis, un Klāva panākumu 25+ grupā atkārtoja “Matrix. BMX team Latvia”  pārstāvis Viesturs Morozs.

Avots – www.lrf.lv