Arī “Vuelta a Andalucia” 2. posmā Neilands labākais no komandas (+ VIDEO)

17.02.2017

Ceturtdienas pievakarē Spānijā tika aizvadīts “Vuelta a Andalucia” daudzdienu velobrauciena otrais posms, kurā dramatisku uzvaru izcīnīja “FDJ” komandas franču riteņbraucējs Tībo Pīnots, kurš pēdējos metros noķēra un apsteidza titulēto spāni Alberto Kontadoru. Vienīgais Latvijas pārstāvis šajās sacensībās Krists Neilands(RRS) kalniem bagātajā distancē finišēja 48. vietā. 

UCI 2HC kategorijas daudzdienu velobrauciena “Vuelta a Andalucia” otrajā posmā dalībniekus sagaidīja 177,9 kilometrus garš posms ar virkni dažādas pakāpes kāpumiem. Kopvērtējuma līdera krekls otrajā posmā pienācās “Movistar” komandas Spānijas riteņbraucējam Alehandro Valverdem, kurš pirmajā posmā izcīnīja uzvaru sešu sportistu finiša spurtā. Otrajā posmā par izšķirošo vietu cīņā par uzvaru solījās būt finiša kāpums pēdējos piecos kilometros.

Dienas atrāvienā iesaistījās pieci riteņbraucēji, no kuriem gan nebija neviens favorīts cīņā par kopvērtējumu. Pēc veiktas pus distances pārsvars pār peletonu bija sasniedzis astoņas minūtes. 60 kilometrus līdz finišam sadalījās arī bēgļi. Atrāvienu veica beļģis Tims Vellens no “Lotto Soudal” komandas, kā arī austrietis Felikss Grošartnets (“CCC Sprandi Polkowice”). 15 minūtes vēlāk jau solo vadībā nonāca Vellens, kurš parādīja lielu cīņassparu. Beļģu sportista pārsvars pār peletonu vēl 14 kilometrus pirms finiša sasniedza 1 minūti un 30 sekundes. Turpinājumā gan tas strauji saruka un līdz izšķirošajam kāpumam tika likvidēts pavisam.

Vadošajā grupā, kurā atradās arī Neilands, kontroli uzņēmās “Sky” komandas riteņbraucēji. Četrus kilometrus pirms finiša solo izrāvienu veica “Sky” vienības Spānijas riteņbraucējs Mikels Lands. Sekotāju grupā līderu lomu uzņēmās “Trek Segafredo” sportisti –   Andrē Kordoso un Alberto Kontadors. Tieši Kontadors veica nākamo izrāvienu, apsteidzot Landu  un izvirzoties līderpozīcijās. Spānis ieguva 20 sekunžu pārsvaru pār sekotājiem, nonākot labās pozīcijās, lai uzvarētu etapā un pārņemtu kopvērtējuma vadību. Tomēr tas viņam neizdevās. Pēdējā kilometrā pakaļdzīšanos Kontadoram uzsāka 26 gadus vecais Francijas riteņbraucējs no “FDJ” vienības Tībo Pīnots. Aizraujošā un dramatiskā cīņā francūzim izdevās panākt un finiša taisnē apsteigt spāni, tādējādi izcīnīto fantastisku uzvaru. Kontadors zaudēja divas sekundes un bija otrais, bet trešo pozīciju izcīnīja Valverde, kurš uzvarētājam zaudēja septiņas sekundes. Vilšanās “Sky” komandas vīriem. Labākais no šīs vienības bija Mikels Landa, kuram vien piektā pozīcija.

Krists Neilands (RRS) līdz izšķirošajam kāpumam atradās vadošajā grupā un otro posmu pēc kārtas finišēja visaugstāk no “Israel Cycling academy” komandas sportistiem. 22 gadus vecais latviešu riteņbraucējs ieņēma 48. vietu, 4 minūtes un 34 sekundes aiz uzvarētāja.

Kopvērtējumā līderpozīcijas pārņēmis Kontadors, kurš par trijām sekundēm apsteidz otrā posma uzvarētāju Pīnotu. Valverde ir trešais, uzvarētājam zaudējot piecas sekundes. Krists Neilands (RRS) pēc diviem no pieciem posmiem ir 48. vietā, 11 minūtes un 16 sekundes aiz līdera. Sacensības turpina 141 sportists

Piektdien norisināsies velobrauciena trešais posms, kurā sportisti mērosies spēkiem 12 kilometru garajā individuālā brauciena distancē. Tikmēr, sestdien, 18. martā, Francijā UCI 2.1 kategorijas daudzdienu velobraucienu “Delko Marseille Provence KTM” sastāvā uzsāks Gatis Smukulis, kurš startēs “Tour Cycliste International du Haut Var-matin” sacensībās.

Vuelta a Andalucia velobrauciena 2. posms 177,9 km:

1. Thibaut Pinot, Francija,  FDJ, 04:44:03

2. Alberto Contador, Spānija, Trek-Segafredo, +00:00:02

3. Alejandro Valverde, Spānija, Movistar Team, +0:00:07

4. Jon Izaguirre, Spānija,  Bahrain-Merida, +00:00:07

5. Mikel Landa, Spānija, Team Sky, +00:00:09

6. Diego Rosa, Itālija,  Team Sky, +00:00:09

48. Krists Neilands(RRS), Latvija, Israel Cycling academy, +00:04:34

 

Vuelta a Andalucia velobrauciena kopvērtējums:

1. Alberto Contador, Spānija, Trek-Segafredo, 08:46:33

2. Thibaut Pinot, Francija,  FDJ, +00:00:03

3. Alejandro Valverde, Spānija,  Movistar Team, +00:00:05

4. Jon Izaguirre, Spānija, Bahrain-Merida, +00:00:05

5. Diego Rosa, Itālija, Team Sky, +00:00:07

6. Wout Poels, Nīderlande, Team Sky, +00:00:11

48. Krists Neilands(RRS), Latvija, Israel Cycling academy, +00:11:16

 

 

 

Avots – www.lrf.lv