Ar vērienīgām sacensībām Latvijas BMX saime atzīmē 30 gadu jubileju

Sestdien Jelgavā esošajā Zemgales Olimpiskā centra trasē ar svētku sacensībām tika svinēta Latvijas BMX 30 gadu jubileja. Elites un junioru grupā uzvarēja Kristens Krīgers. Īpaši lielu interesi izpelnījās retro klašu braucēji, starp kuriem bija arī vīri, kuri piedalījušies pirmajās Latvijas BMX sacensībās. Foto: Sanda Tūtere.

Sestdienas pievakarē kuplā Latvijas BMX saime pulcējās Jelgavā. “Mītavas kumeļu” kluba mājas trasē ar vērienu tika svinēta BMX sporta 30 gadu pastāvēšana Latvijā. Svētkus atklāja klubu parāde un svinīgās uzrunas. Esošos un bijušos braucējus, trenerus, klubu pārstāvjus, kā arī citus šī sporta cienītājus uzrunāja Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents un bijušās Latvijas BMX federācijas goda prezidents Aldons Vrubļevskis, Latvijas Riteņbraukšanas federācijas padomes loceklis, bijušais braucējs Edgars Dupats, kā arī mūsu BMX leģenda, izlases galvenais treneris Ivo Lakučs.Sacensības klātienē vēroja ļoti kupls līdzjutēju skaits, kas aktīvi atbalstīja ikvienu dalībnieku. Jāatzīmē, ka finālbraucieni vēlā vakara stundā noritēja izgaismotā trasē, kas piedeva papildus svētku noskaņu kā dalībniekiem, tā arī līdzjutējiem.

Īpašu lielu interesi svētku sacensībās izpelnījas retro klašu braucēji, starp kuriem vairāki vīri 1988. gada septembrī Valmierā piedalījās pirmajās oficiālajās Latvijas BMX sacensībās. Kopumā retro klasēs startēja 33 dalībnieki, kuri savas aktīvās sportiskās gaitas noslēguši jau piecus un vairāk gadus atpakaļ.

Retro 5 – 9 grupā uzvaru izcīnīja Toms Mankus, otrais bija vairākkārtējais Eiropas čempions, Pasaules kausa posma uzvarētājs, pasaules junioru čempions un pasaules elites čempionāta ceturtās vietas ieguvējs Artūrs Matisons. Tikmēr labāko trijnieku noslēdza šī brīža jaunatnes BMX izlases treneris, iepriekš viens no vadošajiem pašmāju braucējiem Miks Puķītis.

Starp vīriem, kuri savas aktīvās sportiskās gaitas BMX riteņbraukšanā noslēguši vismaz pirms desmit gadiem, ātrākais izrādījās Jānis Zālītis no “Alko Valka”. Otrā vieta Cēsu kluba braucējam Mārim Majoram, bet trešais bija viņa kluba biedrs Kaspars Strupausis. Retro sieviešu klasē uzvarēja Ivita Krūmiņa, otrā bija Inga Eihentāle, bet trešā Lāsma Miezīte (visas “Mītavas kumeļi”).

Svētku sacensībās kuplā skaitā piedalījās arī bērnu, jauniešu, junioru, elites un amatieru grupu braucēji. Elites un junioru vīru konkurencē uzvaru lielajā finālā guva mājinieku kluba braucējs Kristens Krīgers (“Mītavas kumeļi/ AKSSC”). Otrā vieta “MŠA – Valmieras puikas/ AKSSC” pārstāvim Helvijam Babrim, kamēr uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa “BMX Rīga RRS AKSSC” sportists Filips Krists Rozītis. Šajā pat konkurencē meitenēm triumfēja Vanesa Buldinska (“Mītavas kumeļi/ Jelgavas BJSS – AKSSC”), aiz sevis atstājot ventspilnieci Airisu Galiņu un mārupieti Kitiju Elsti.

Ātrajā un azartiskajā jauniešu B15/16 grupā uzvaras laurus plūca Ronalds Rītiņš (Ventspils “Spars”), otrais bija Edvards Emīls Liberts (“Mārupe), bet trešais igaunis Karls Lausings. B13 – 14 jauniešu konkurencē ātrāks par visiem izrādījās Mikus Freimanis (“BMX Rīga/ RRS”). Viņam sekoja kluba biedrs Krists Kasparovičs un madonietis Ritvars Raize.

M17+ grupā:

 1. Edgars Dimants, Mītavas kumeļi/ Jelgavas BJSS
 2. Roberts Treimanis, Tālava/ VBSS
 3. Emīls Jekševics, Mītavas kumeļi/ Jelgavas BJSS

B12 grupā:

 1. Kristers Apels, BMX Rīga/ RRS
 2. Danila Shetelmin, Krievija
 3. Daniels Ozols, Mārupe

B11 grupā:

 1. Reinārs Pavlovs, Mītavas kumeļi/ Jelgavas BJSS
 2. Emīls Allers, Mārupe
 3. Rainers Pujiņš, Mītavas kumeļi/ Jelgavas BJSS

B10 grupā:

 1. Sten Tristan Raid, Igaunija
 2. Kasper Hickman, Somija
 3. Rihards Laimīte, Mītavas kumeļi/ Jelgavas BJSS

B9 grupā:

 1. Markuss Domorackis, Mārupe
 2. Ralfs Domorackis, Mārupe
 3. Markuss Soļims, Mītavas kumeļi/ Jelgavas BJSS

B8 grupā:

 1. Rinalds Bāris, BMX Rīga/ RRS
 2. Patriks Krauklis, MŠA - Valmieras puikas/ VBSS
 3. Ralfs Ratnieks, BMX Rīga/ RRS

B7 grupā:

 1. Bruno Vanags, BMX Rīga/ RRS
 2. Ramona Bāre, BMX Rīga/ RRS
 3. Alberts Veinbergs, Ventspils Spars

B6 – grupā:

 1. Āris Koško, Mītavas kumeļi
 2. Metjū Filips Mirks, Tālava/ VBSS
 3. Marks Švalkovskis, Mārupe

 

Krūzeru 17+ grupā:

 1. Alvis Lānso, Mītavas kumeļi
 2. Imants Sokolovs, Tālava/ VBSS
 3. Henrijs Osis, BMX Rīga/ RRS

G12+ grupā:

 1. Veronika Monika Stūriška, Smiltenes BJSS
 2. Līva Lizete Glāzere, Tālava/ VBSS
 3. Ani Annama, Igaunija

G9 – 11 grupā:

 1. Adelīna Kārkliņa, Tālava/ VBSS/ Vecpiebalga
 2. Madara Kate Treimane, Tālava/ VBSS
 3. Luīze Pommere, Ventspils Spars

G8 – grupā:

 1. Sofija Keita Krūmiņa, Tālava/ VBSS
 2. Melānija Čudare, Mītavas kumeļi
 3. Paula Palmiste, Igaunija

 

Avots – www.lrf.lv

Detaļas

Rīgas Riteņbraukšanas skola

Rīga, Grīvas iela 28, LV-1055

Tel.: 67473810, 67553275

Fax.: 67473809

e-mail: rrs@riga.lv

Izvēlne

menu