Ar spraigām cīņām Ventspilī sākusies “SMScredit.lv BMX čempionāta” sezona

24.04.2018

Aizvadītās nedēļas nogalē Ventspilī norisinājās pirmais no kopumā septiņiem “SMScredit.lv BMX čempionāta” sestās sezonas posmiem. Elites un junioru apvienotajā grupā par posma uzvarētāju kļuva “MŠA – Valmieras puikas/ AKSSC” sportists Helvijs Babris. Foto: Sanda Tūtere.

Latvijas BMX sacensību sezona tika atklāta sestdien Ventspilī. BMX kluba Ventspils “Spars” mājas trasē otro gadu pēc kārtas norisinājās pašmāju lielākā šī sporta veida sacensību seriāla – “SMScredit.lv BMX čempionāta” – pirmais posms. Ātrākie braucēji tika noskaidroti kopumā 19 dažādās vecuma un meistarības grupās.Elites un junioru apvienotajā grupā uzvaru izcīnīja “Māra Štromberga aģentūras – Valmieras puikas/ Augstas klases sportistu sagatavošanas centra” sportists Helvijs Babris. Otro vietu ieguva “Tālava VBSS/ AKSSC” pārstāvis Mikus Strazdiņš, bet uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa Edvards Glāzers (“Tālava/ VBSS”). B15 – 16 konkurencē puišiem sezonu ar uzvaru sāka mājinieku kluba braucējs Ronalds Rītiņš, kurš lielajā finālā apsteidza vēl vienu Ventspils “Spars” pārstāvi Rolandu Pommeru. Labāko trijnieku noslēdza “Mārupes” kluba un Augstas klases sportistu sagatavošanas centra sportists Edvards Emīls Liberts.Amatieru M17+ grupā uzvaru posmā guva Kristaps Ezītis (Ventspils “Spars”), uzreiz aiz sevis atstājot Emīlu Jekševicu (“Mītavas kumeļi”/ Jelgavas BJSS) un Kasparu Ernstsonu (“BMX Rīga/RRS”). Elites un junioru meiteņu grupā nepārspēta palika Airisa Galiņa (Ventspils “Spars”), apsteidzot Igaunijas vadošo BMX braucēju Ketlinu Tekelu. B14 grupā par pirmā posma uzvarētāju kļuva trīs uzvaras šogad Eiropas kausa sacensībās izcīnījušais Mikus Freimanis (“BMX Rīga/ RRS”). Otrā vieta finālā Markusam Tīronam, bet trešā Emīlam Mārtiņam Treimanim (abi “Tālava/ VBSS”).

Pārējo vecuma grupu TOP3 rezultāti:

B13 grupā:

 1. Kristers Biljards, Saldus BMX klubs “Ozolēni”
 2. Edgars Langmanis, “BMX Rīga/ RRS”
 3. Gustavs Sūna, “BMX Rīga/ RRS”

B12 grupā:

 1. Mikas Jankus, Lietuva
 2. Edgars Regzdiņš, “Mārupe”
 3. Kristers Apels, “BMX Rīga/ RRS”

B11 grupā:

 1. Matīss Mažrims, Ventspils “Spars”
 2. Reinārs Pavlovs, “Mītavas kumeļi”/ Jelgavas BJSS
 3. Miks Cīrulis, Ventspils “Spars”

B10 grupā:

 1. Eduards Salmanis, “BMX Rīga/ RRS”
 2. Valters Jonass, Saldus BMX klubs “Ozolēni”
 3. Ralfs Spila, “BMX Rīga/ RRS”

B9 grupā:

 1. Markuss Soļims, “Mītavas kumeļi”/ Jelgavas BJSS
 2. Haralds Ekmanis, Ventspils “Spars”
 3. Ralfs Domorackis, “Mārupe”

B8 grupā:

 1. Patriks Krauklis, “MŠA/ VBSS – Valmieras puikas”
 2. Rinalds Bāris, “BMX Rīga/ RRS”
 3. Valters Pelcis, “Mārupe

B7 grupā:

 1. Bruno Vanags, “BMX Rīga/ RRS”
 2. Alberts Veinbergs, Ventspils “Spars”
 3. Toms Višņevskis, “Tālava/ VBSS”

B6 grupā:

 1. Āris Koško, “Mītavas kumeļi”
 2. Aleksis Lānso, “Mītavas kumeļi”
 3. Kristaps Klāvs Elberts, “Tālava/ VBSS”

G15+ grupā:

 1. Veja Baskyte, Lietuva
 2. Anni Annama, Igaunija
 3. Amanda Helena Brūvere, “BMX Rīga/ RRS”

G13 – 14 grupā:

 1. Līva Lizete Glāzere, “Tālava/ VBSS”
 2. Signe Ušerovska, Saldus BMX klubs “Ozolēni”

G8 – 10 grupā:

 1. Adelīna Kārkliņa, “Tālava/ VBSS – SK Vecpiebalga”
 2. Madara Kate Treimane, “Tālava/ VBSS”
 3. Beāte Koško, “Mītavas kumeļi”

G7 – grupā:

 1. Ramona Bāre, “BMX Rīga/ RRS”
 2. Paula Palmiste, Igaunija
 3. Sofija Elizabete Zeica, “BMX Rīga/ RRS”

Krūzeru 17 – 29 grupā:

 1. Renārs Auga, “Silvas ziķeri”/ Smiltenes BJSS
 2. Kristaps Ezītis, Ventspils “Spars”
 3. Imants Sokolovs, “Tālava/ VBSS”

Krūzeru 30+ grupā:

 1. Alvis Lānso, “Mītavas kumeļi”
 2. Guntars Ļebedevs, “Madona”
 3. Oskars Kalvāns, “Tālava/ VBSS”

Svētdien turpat aizraujošā un spraigā cīņā aizritēja “Ventspils kausa” izcīņas sacensības. Otrais “SMScredit.lv BMX čempionāta” posms 12. maijā notiks Jelgavā. Sesto gadu pēc kārtas Latvijas lielākā BMX sacensību seriāla galvenais atbalstītājs ir “SMScredit.lv”.

 1. gada “SMScredit.lv BMX čempionāta” sezonas kalendārs:

12.05. – Jelgava

26.05. – Vecpiebalga

16.06. – Burtnieku novads (Avoti)

28.07. – Madona

11.08. – Saldus

25.08. – Rīga

Avots – www.lrf.lv