Ar lieliski aizvadītu finālposmu noslēgusies "SMScredit.lv BMX čempionāta" sezona

Aizvadītās nedēļas nogalē Rīgā esošajā Mežaparka trasē ar lielo finālposmu noslēgusies 2018. gada “SMScredit.lv BMX čempionāta” sestā sezona. Elites un junioru apvienotajā grupā par posma un arī kopvērtējumā uzvarētāju kļuva “MŠA – Valmieras puikas”/ Augstas klases sportistu sagatavošanas centra pārstāvis Helvijs Babris. Foto: Sanda Tūtere.

Sestdien “BMX Rīga” kluba mājas trasē – Mežaparkā – pulcējās Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas un Krievijas klubu sportisti, lai aizvadītu “SMScredit.lv BMX čempionāta” lielo finālposmu. “BMX Rīga” klubs bija parūpējies par lieliski noorganizētām sacensībām, kuras klātienē vēroja kupls skaits līdzjutēju. Šis posms bija ļoti svarīgs cīņā par kopvērtējumu, jo sportisti cīnījās par dubultu punktu skaitu.Elites un junioru grupā jau no priekšbraucieniem ritēja ļoti spraigas cīņas. Nevienam no sportistiem neizdevās izcīnīt trīs uzvaras. Divas reizes savā priekšbraucienu grupā uzvarēja kopvērtējuma līderis Gabrielius Pabijanskas, bet pa uzvarai guva arī Helvijs Babris, Mikus Strazdiņš, Kristens Krīgers un Niks Rožukalns.Lielajā finālā tikmēr ātrākais izrādījās “MŠA – Valmieras puikas”/ Augstas klases sportistu sagatavošanas centra sportists Helvijs Babris, otrajā vietā finišēja Mikus Strazdiņš (“Tālava”/ AKSSC), bet trešajā Kristens Krīgers (“Mītavas kumeļi”/ AKSSC). Sezonas lielajā kopvērtējumā uzvarēja Babris, kuram sekoja lietuvietis Gabrielius Pabijanskas un “BMX Rīga” pārstāvis Ansis Uškaurs.

Šajā pat grupā meitenēm par posma uzvarētāju četru braucienu summā kļuva Smiltenes BJSS/ AKSSC pārstāve Vineta Pētersone, kura aiz sevis atstāja Airisu Galiņu (Ventspils “Spars”) un “Mārupes” kluba sportisti Kitiju Elsti. Kopvērtējumā triumfēja Galiņa, otrā pozīcija igaunietei Ketlinai Tekelei, bet trešā Elstei.

B15 – 16 jauniešu grupā, dominējot visas dienas garumā, nepārspēts palika Ventspils “Spars” kluba braucējs Ronalds Rītiņš. Lielajā finālā otro vietu ieņēma Baltkrievijas sportists Vladislavs Aliaškevičs, bet trešais bija “Mārupe”/ AKSSC pārstāvis Edvards Emīls Liberts. Kopvērtējumā par čempionāta uzvarētāju kļuva Liberts, no kura par 16 punktiem atpalika Rītiņš. Trešais tikmēr bija “BMX Rīga” kluba sportists Ivars Svarinskis. Viņu no uzvarētāja šķīra 23 punkti.

Amatieru 17+ grupā Mežaparka trasē pārliecinoši uzvarēja Toms Skujiņš (“MŠA – Valmieras puikas”), otrā pozīcija Kristapam Ezītim (Ventspils “Spars”), bet trešā Emīlam Jekševicam (“Mītavas kumeļi”/ Jelgavas BJSS). Arī kopvērtējumā vīri šādā secībā aizņēma pirmās trīs vietas.

B14 grupā posmā:

 1. Mikus Freimanis, BMX Rīga/ RRS
 2. Krists Kasparovičs, BMX Rīga/ RRS
 3. Oskars Balodis, BMX Rīga/ RRS

B14 grupā kopvērtējumā:

 1. Mikus Freimanis, BMX Rīga/ RRS
 2. Krists Kasparovičs, BMX Rīga/ RRS
 3. Mārtiņš Emīls Treimanis, Tālava/ VBSS

B13 grupā posmā:

 1. Gustavs Sūna, BMX Rīga/ RRS
 2. Kristers Biljards, Saldus BMX klubs Ozolēni
 3. Augustas Baškys, Lietuva

B13 grupā kopvērtējumā:

 1. Kristers Biljards, Saldus BMX klubs Ozolēni
 2. Gustavs Sūna, BMX Rīga/ RRS
 3. Augustas Baškys, Lietuva

B12 grupā posmā:

 1. Kristers Apels, BMX Rīga/ RRS
 2. Kristers Oiguss, BMX Rīga/ RRS
 3. Daniels Ozols, Mārupe

B12 grupā kopvērtējumā:

 1. Kristers Apels, BMX Rīga/ RRS
 2. Mikas Jankus, Lietuva
 3. Edgars Regzdiņš, Mārupe

B11 grupā posmā:

 1. Emīls Allers, Mārupe
 2. Reinārs Pavlovs, Mītavas kumeļi/ Jelgavas BJSS
 3. Rainers Pujiņš, Mītavas kumeļi/ Jelgavas BJSS

B11 grupā kopvērtējumā:

 1. Reinārs Pavlovs, Mītavas kumeļi/ Jelgavas BJSS
 2. Emīls Allers, Mārupe
 3. Rainers Pujiņš, Mītavas kumeļi/ Jelgavas BJSS

B10 grupā posmā:

 1. Rūdolfs Sīklis, BMX Rīga/ RRS
 2. Ralfs Spila, BMX Rīga/ RRS
 3. Gustavs Puriņš, BMX Rīga/ RRS

B10 grupā kopvērtējumā:

 1. Ralfs Spila, BMX Rīga/ RRS
 2. Rūdolfs Sīklis, BMX Rīga/ RRS
 3. Eduards Salmanis, BMX Rīga/ RRS

B9 grupā posmā:

 1. Markuss Soļims, Mītavas kumeļi/ Jelgavas BJSS
 2. Ruudi Lumiste, Igaunija
 3. Markuss Domorackis, Mārupe

B9 grupā kopvērtējumā:

 1. Markuss Soļims, Mītavas kumeļi/ Jelgavas BJSS
 2. Markuss Domorackis, Mārupe
 3. Ralfs Domorackis, Mārupe

B8 grupā posmā:

 1. Patriks Krauklis MŠA/ VBSS – Valmieras puikas
 2. Valters Bērzkalns, BMX Rīga/ RRS
 3. Mariss Mažrims Ventspils Spars

B8 grupā kopvērtējumā:

 1. Patriks Krauklis MŠA/ VBSS – Valmieras puikas
 2. Mariss Mažrims Ventspils Spars
 3. Rinalds Bāris, BMX Rīga/ RRS

 

B7 grupā posmā:

 1. Bruno Vanags, BMX Rīga/ RRS
 2. Alberts Veinbergs, Ventspils Spars
 3. Francis Daugulis, BMX Rīga/ RRS

 

B7 grupā kopvērtējumā:

 1. Bruno Vanags, BMX Rīga/ RRS
 2. Alberts Veinbergs, Ventspils Spars
 3. Toms Višņevskis, Tālava/ VBSS

B6 – grupā posmā:

 1. Āris Koško, Mītavas kumeļi
 2. Marks Švalkovskis, Mārupe
 3. Kristaps Klāvs Elbrets, Tālava/ VBSS

B6 – grupā kopvērtējumā:

 1. Āris Koško, Mītavas kumeļi
 2. Kristaps Klāvs Elbrets, Tālava/ VBSS
 3. Valters Ancāns, BMX Rīga/ RRS

Krūzeru 30+ grupā posmā:

 1. Alvis Lānso, Mītavas kumeļi
 2. Žaks Jaunbrālis, BMX Tukums
 3. Oskars Kalvāns, Tālava/ VBSS

Krūzeru 30+ grupā kopvērtējumā:

 1. Alvis Lānso, Mītavas kumeļi
 2. Oskars Kalvāns, Tālava/ VBSS
 3. Guntars Ļebedevs, Madona

 

Krūzeru 17 – 29 grupā posmā un kopvērtējumā:

 1. Renārs Auga, Smiltenes BJSS
 2. Kristaps Ezītis, Ventspils Spars
 3. Roberts Treimanis, Tālava/ VBSS

G15+ grupā posmā:

 1. Veja Baskyte, Lietuva
 2. Helena Amanda Brūvere, BMX Rīga/ RRS
 3. Ani Annama, Igaunija

G15+ grupā kopvērtējumā:

 1. Veja Baskyte, Lietuva
 2. Ani Annama, Igaunija
 3. Helena Amanda Brūvere, BMX Rīga/ RRS

G13 - 14 grupā posmā:

 1. Līva Lizete Glāzere, Tālava/ VBSS
 2. Veronika Monika Sturiška, Smiltenes BJSS
 3. Signe Ušerovska, Saldus BMX klubs Ozolēni

G13 - 14 grupā kopvērtējumā:

 1. Līva Lizete Glāzere, Tālava/ VBSS
 2. Signe Ušerovska, Saldus BMX klubs Ozolēni
 3. Miina Ojasild, Igaunija

G11 – 12 grupā posmā:

 1. Mirjam Raun, Igaunija

G11 - 12 grupā kopvērtējumā:

 1. Mirjam Raun, Igaunija
 2. Estere Tuča, Gulbene

G8 – 10 grupā posmā:

 1. Adelīna Kārkliņa, Tālava/ VBSS/ Vecpiebalga
 2. Luīze Pommere, Ventspils Spars
 3. Madara Kate Treimane, Tālava/ VBSS

G8 – 10 grupā kopvērtējumā:

 1. Adelīna Kārkliņa, Tālava/ VBSS/ Vecpiebalga
 2. Madara Kate Treimane, Tālava/ VBSS
 3. Beāte Koško, Mītavas kumeļi

G7 – grupā posmā:

 1. Ramona Bāre, BMX Rīga/ RRS
 2. Anna Pedraudze, Tālava/ VBSS
 3. Paula Palmiste, Igaunija

G7 – grupā kopvērtējumā:

 1. Ramona Bāre, BMX Rīga/ RRS
 2. Paula Palmiste, Igaunija
 3. Anna Pedraudze, Tālava/ VBSS

Svētdien Mežaparka trasē lieliskā gaisotnē tika aizvadītas “Rīgas kausa” sacensības. Latvijas BMX sacensību sezona oficiāli tiks noslēgtas 8. un 9. septembrī, kad Jelgavā esošajā Zemgales Olimpiskā centra trasē notiks Latvijas BMX 30 gadu svētku sacensības, kā arī “Baltic Sea Cup” otrais posms. Sesto gadu pēc kārtas Latvijas lielākā BMX sacensību seriāla galvenais atbalstītājs ir “SMScredit.lv”.

Avots – www.lrf.lv

Detaļas

Rīgas Riteņbraukšanas skola

Rīga, Grīvas iela 28, LV-1055

Tel.: 67473810, 67553275

Fax.: 67473809

e-mail: rrs@riga.lv

Izvēlne

menu