Ar Latvijas vadošo riteņbraucēju dalību stafetē, noslēdzas ceturtā Pizika kausa izcīņas sezona

25.11.2015

Aizvadītās nedēļas nogalē Valmierā Dīvaliņa pļavās noslēdzās Arvja Pizika kausa izcīņas sacensības velokrosā, kurās piedalījās vairāk nekā 100 dažāda vecuma un meistarības sportisti. Tradicionāli pēdējā posmā norisinājās stafešu braucieni, kuros dalību ņēma arī vadošie Latvijas riteņbraucēji – Gatis Smukulis, Krists Neilands (RRS), Toms Skujiņš (RRS), Armands Bēcis (RRS), Arnis Pētersons, Mārtiņš Blūms un citi.

Arvja Pizika kausa izcīņa velokrosā norisinājās kopumā septiņos posmos dažādās Latvijas vietās. Katrs no posmiem tika aizvadīts aizraujošās cīņās, pierādot, ka velokrosa kultūra Latvijā aug un gūst arvien lielāku popularitāti. Ceturtās sezonas noslēguma posms aizvadītajā sestdienā norisinājās Valmierā.Arī šoreiz sportisti pucējās Dīvaliņa pļavās, kur gan trase, atšķirībā no pagājušās nedēļas, kad šeit notika sestais posms, veda pretējā virzienā. Elites vīru grupā nepārspēts, jau kārtējo reizi palika “NN Sporta kluba” pārstāvis Dāvis Perševics (RRS). Tukumnieks aiz sevis atstāja Dmitriju Sorokinu un Kārli Briedi. Open 1 grupā triumfēja Kaspars Celms, kuram sekoja Jānis Vanags un Nauris Selga. Open 2 grupā konkurentiem neaizsniedzams bija mājinieks Jānis Vimba, otrajā un trešajā vietā atstājot, attiecīgi Kasparu Lipski un Juriju Ļenotjevu.

M16 grupā tikmēr uzvaru nosargāja Alekss Krasts, kuram sekoja Rūdolfs Matīss Vimba un igaunis Jan Loos. Šajā pat konkurencē meitenēm pirmā bija smilteniete Eva Elīza Leikarte, apsteidzot Alisi Gaiķi un Kersti Ojasild. M14 jauniešu konkurencē, kur startēja 16 sportisti, pirmais finiša līniju šķērsoja Arvo Godiņš (RRS), apsteidzot savu komandas biedru no “RRS/ Grīva” Robertu Andersonu un igauni Standeru Simmeru.

Kategorija 3 zēnu grupā ātrākais izrādījās Toms Ustups (RRS) no “Baltic Canibal Kids Pro team”. Otrajā vietā palika Rūdolfs Piziks, bet trešajā Krišjānis Justs Ratnieks. Kategorija divi konkurencē pirmo dubultuzvaru Smiltenei sezonā izcīnīja Edgars Timermanis un Olivers Jēkabs Skrapcis. Trešajā vietā palika par gadu jaunākais Emīls Allers. Jaunākajā grupā zēniem tikmēr kārtējais panākums Mārtiņam Dombrovskim, kurš aiz sevis atstāja Helviju Kanceru un Haraldu Strādnieku. Visbeidzot, meiteņu jaunākajā konkurencē triumfa lauri Dīvaliņa pļavās Evelīnai Ermanei Marčenko. Uz goda pjedestāla otrā pakāpiena kāpa Lāsma Elza Vaivode(RRS), bet trešā palika Rūta Binovska.

Pasākuma laikā norisinājās jau par tradīciju kļuvusī stafete, kur mazie braucēji vienā komandā sacentās ar kādu no Latvijas vadošajiem riteņbraucējiem un elites grupu sportistiem. Ar savu klātbūtni pasākumu pagodināja pasaules tūres komandu braucēji – Gatis Smukulis un Toms Skujiņš(RRS), Latvijas U23 izlases līderis Krists Neilands(RRS), Ķīnas velobrauciena posma uzvarētājs Armands Bēcis(RRS), pasaules kausa izcīņas 12. vietas ieguvēji MTB krosā – Arnis Pētersons un Mārtiņš Blūms, kā arī citi.

 

Avots www.lrf.lv