Ar finālposmu un „#BeActive” bērnu sacensībām Smiltenē noslēdzas “Cerību kauss” sezona +FOTO

Sestdien, 17. septembrī, Smiltenē norisinājās Latvijas lielākā bērnu un jaunatnes riteņbraukšanas seriāla “Cerību kauss” noslēdzošais posms, kā arī „#BeActive” bērnu brauciena sacensības. Par 2016. gada “Cerību kausa” ieguvējiem kļuva – Roberts Andersons, Kitija Siltumēna, Arvis Rendors un Līna Svarinska.Dienā, kad visā Latvijā iestājās metroloģiskais rudens, vienā no skaistākajām mazpilsētām – Smiltenē – norisinājās “Cerību kausa” lielais finālposms, kurā zēnu, jauniešu un meiteņu grupu riteņbraucēji sacentās MTB krosa sacensībās. Tikmēr paši mazākie dalībnieki Eiropas Sporta nedēļas ietvaros tika aicināti piedalīties „#BeActive” bērnu sacensībās. Katrs mazais dalībnieks pirms starta saņēma īpašās atstarojošās vestes, bet finišā jaunos riteņbraucējus gaidīja diploms, kā arī veselīgs un gards jogurta kokteilis no “Tukuma piena”. Bērnu braucieni noritēja aizraujošās un azartiskās cīņās, kur galvenais nebija uzvara, bet gan veselīgā atpūtā pavadītais laiks.

“Cerību kausā” zēnu grupā jau pirms Smiltenes posma ļoti drošās līderpozīcijās atradās “RRS/ Grīva” komandas riteņbraucējs Roberts Andersons. MTB krosā gan uzvarēt viņam neizdevās. Pirmo uzvaru sezonā ieguva Andersona komandas biedrs Ivans Piškins. Jaunais sportists atrāvās no konkurentiem pēdējos apļos un lepnā vientulībā arī sasniedza finišu. Otrajā vietā ierindojās “RRS/ Purvciems” pārstāvis Toms Ustups, bet trešais palika Andersons. Tieši viņš arī pārliecinoši uzvarēja sezonas kopvērtējumā. Pateicoties uzvarai Smiltenē, otrais kopvērtējumā bija Piškins, bet ierindojās “RRS/ Purvciems” sportists Mārtiņš Maslovs.

Ar puišiem kopā cīnījās arī meitenes. Aizraujošā cīņā ātrākā Smiltenē bija Laura Belohvoščika, kura sīvā cīņā pārspēja mājinieci Evu Elīzu Leikarti. Tikmēr trešajā vietā ierindojās Kitija Siltumēna. Kopvērtējumā sezonas dzelteno līderes krekliņu saņēma “RRS/ Purvciems” riteņbraucēja Kitija Siltumēna, otrajā vietā ierindojās “RRS/ Belo Cycling project” pārstāve Laura Belohvoščika, bet trešā vieta “Smiltenes BJSS/ Velolifestyle” jaunajai sportistei Evai Elīzai Leikartei.

Jauniešiem pirms pēdējā posma kopvērtējumā teju neaizsniedzams bija “Kuldīga/ MSĢ” sportists Arvis Rendors. Traumas dēļ Smiltenē nestartēja kopvērtējuma otrās vietas īpašnieks Ādams Veins Rozenfelds, tādējādi vēl drošākas padarot Rendora pozīcijas. Pēc pirmā apļa vadībā atradās Pauls Rubenis, kuram cieši sekoja Artūrs Krasts, Ričards Roberts Sauja, Daniels Kažis un Mārtiņš Andrejs Iļjenko. Nopietns pavērsiens notika trešajā aplī, kur kritienu piedzīvoja Rubenis un Krasts. Šo situāciju izmantoja “Daugmale/ Vecmilgrāvis MSĢ” sportists Kažis, kurš izrāvās vadībā un savas pozīcijas nostiprināja līdz finišam. Trenera Mārtiņa Trautmaņa audzēknis izcīnīja skaistu un pārliecinošu uzvaru.

Pēdējos apļos apsteidzot Sauju, otro vietu izcīnīt izdevās Mārtiņam Andrejam Iļjenko no “RRS/ Alfa” komandas, bet trešais palika jau pieminētais “RRS/ Grīva” pārstāvis Ričards Roberts Sauja. Kopvērtējumā gan par sezonas čempionu kļuva “Kuldīga/ MSĢ” sportists Arvis Rendors. Otrajā vietā sezonu noslēdza Daniels Kažis, bet trešais palika dobelnieks Ādams Veins Rozenfelds.

Meiteņu jauniešu grupā Smiltenes posmā pārliecinoši uzvarēja “RRS/ Belo Cycling project” pārstāve Līna Svarinska, kurai sekoja viņas komandas biedrene Enia Kaņepēja, bet trešā vieta “RRS/ Grīva” komandas riteņbraucējai Adelei Ilgai Spigovskai. Kopvērtējumā čempiones tituls Svarinskai, kurai sekoja divas Dobeles riteņbraucējas – Sabīne Kauņecka un Megana Grīslīte.

Tradicionāli sezonas noslēgumā tika godinātas arī komandas. Zēnu konkurencē čempiona titulu ieguva “RRS/ Grīva” komanda ar treneri Mečeslavu Bartuševicu. Otrajā vietā ierindojās Jāņa Krišlauka vadītā “RRS/ Purvciems” vienība, bet trijnieku noslēdza Raivja Belohvoščika trenērā “RRS/ Belo Cycling project” vienība. Jauniešu konkurencē uzvarēja “Kuldīga/ Tandēms” komanda, sev aiz muguras atstājot “Daugmale/ Vecmilgrāvis/ MSĢ” un “RRS/ Purvciems” vienības.

FOTO GALERIJA ATRODAMAŠEIT:

Avots – www.lrf.lv

Detaļas

Rīgas Riteņbraukšanas skola

Rīga, Grīvas iela 28, LV-1055

Tel.: 67473810, 67553275

Fax.: 67473809

e-mail: rrs@riga.lv

Izvēlne

menu