Ar aizraujošām sacensībām lieliskajā Cēsu trasē aizvadīts “Cerību kausa” otrais posms

14.05.2019

Sestdien Cēsīs aizvadīts Latvijas jaunatnes šosejas riteņbraukšanas sacensību seriāla “Cerību kausa” otrais posms. Grupas braucienā pa ļoti aizraujošo Cēsu trasi B grupā jauniešiem uzvarēja Mārtiņš Maslovs, C grupā nepārspēts palika Artūrs Nummurs, D grupā labākais izrādījās Helvijs Kancers, kamēr meiteņu grupās uzvaras laurus plūca – Renāte Rodionova, Laura Belohvoščika, Klinta Zvejniece un Līva Šlosberga. Foto: Sintija Cērpiņa.

Teju 500 dalībnieki no Latvijas un Lietuvas sestdien pulcējās skaistajā un vēsturiskajā Vidzemes pilsētā – Cēsīs. Visas dienas garumā šeit notika “Cerību kausa” 2. posma sacensības, “Elkor – Giant” Latvijas kausa 4. posms, Cēsu velofestivāls un bērnu braucieni.

“Cerību kausā” septiņās vecuma grupās sportisti no dažādām Latvijas vietām sacentās grupas braucienā. Trase nemainīga no iepriekšējiem gadiem – 5,6 kilometru garais aplis ar vienu izteiktāku kāpumu katrā no tiem. Atkarībā no braucieniem, dalībnieki to veica no trīs  līdz astoņiem apļiem.

B grupas zēni un A grupas juniores veica astoņus apļus, jeb 43,2 kilometrus. Sacensības pagāja ļoti aktīvā tempā, sekojot vienam atrāviena mēģinājumam pēc otra. Distances beigu daļā divatā no peletona aizbēga kopvērtējuma līderis Mārtiņš Malsovs un “RRS Grīva – MSĢ” jaunais riteņbraucējs Kārlis Klismets.

Abiem izdevās iegūt nozīmīgu pārsvaru pār sekotājiem. Uzvarētāja liktenis izšķīrās abu braucēju finiša spurtā. Pārāks tajā bija un triumfu guva trenera Jāņa Krišlauka audzēknis Maslovs, kurš tādējādi palielināja savu vadību kopvērtējumā. Otrais bija Klismets. Lielā grupa finišēja 1 minūti un 39 sekundes vēlāk. Spraigā cīņā par trešo vietu ātrākais bija Maslova komandas biedrs Toms Ustups. TOP 6 arī iekļuva Rauls Gūtmanis, Roberts Čukurs (abi RK “Liepāja/ MSĢ”) un Artūrs Erdmanis (“RRS/ Purvciems”).

Junioru meiteņu grupā uzvarēja Renāte Rodionova no Carnikavas sporta centra,  kura spraigā finiša spurtā pārspēja Evu Elīzu Leikarte (“Smiltenes BJSS/ Velolifestyle”). Trešā vieta dobelniecei Madarai Ābomai.

C grupas zēni un B grupas meitenes veica piecus apļus, jeb 27 kilometrus. Jau pirmajā aplī solo vadību ieguva un vēlāk to ļoti pārliecinoši palielināja “RRS/ Purvciems” riteņbraucējs Artūrs Nummurs. Trenera Jāņa Krišlauka audzēknis finišu šķērsoja neviena konkurenta netraucēts. Trasē viņš pavadīja43 minūtes un 12 sekundes. Grupa finišēja 4 minūtes un 28 sekundes vēlāk. Otro vietu ieguva viņa komandas biedrs Lavrs Sipovičs, bet trešā vieta “Smiltenes BJSS/ Velolifestyle” pārstāvim Ģirtam Harkinam.

B grupā jaunietēm pārliecinoši uzvarēja Laura Belohvoščika (“Belo CP/ RRS”). Otrā bija Linda Eihmane (Dobeles sporta skola), bet trešā Marta Petkus (RK “Liepāja”/ Dobeles sporta skola).

D grupas zēni, D grupas meitenes un C grupas meitenes veica trīs apļus (16,2 km). Distances laikā noformējās 12 braucēju liela līderu grupa. Viss izšķīrās pēdējā aplī. Atrauties mēģināja gan kopvērtējuma līderis D grupā Georgs Tjumins, gan arī Alvils Pētersons. Līdz finišam gan abi tika panākti. Ātrākais pēdējos metros bija trenera Raivja Belohvoščiks “Belo CP/ RRS” riteņbraucējs Helvijs Kancers. Otro vietu D grupā puišiem ieguva Georgs Tjumins (“RRS/ Purvciems”), bet trešais bija Alvils Pētersons (“RRS/ Dzirciems”).

C grupā meitenēm pārliecinoši uzvarēja smilteniete Klinta Zvejniece. Trenera Agņa Apses audzēkne sev aiz muguras atstāja dobelnieci Adelīnu Jefimovu un Lauru Gucanoviču (“Belo CP/ RRS”). D grupā meitenēm pirmā bija Raivja Belohvoščika audzēkne Līva Šlosberga, otrā vieta viņas komandas biedrenei Laurai Klismetei, bet trijnieku noslēdza Katrīna Amanda Kozlovska (“RRS/ Dzirciems”).

Pēc finiša dalībnieki baudīja gardo “Piebalgas orģinālo kvasu”, kamēr ātrākie braucēji saņēma balvas no “Abus” un “Sigma”. Tikmēr Latvijas elites MTB braucējs, cēsinieks Mārtiņš Blūms B grupas ātrākajiem jauniešiem bija sarūpējis vērtīgas dāvanas.

Drīzumā plašāk informēsim par “Elkor – Giant” Latvijas kausa Cēsu posmu. Sacensības rīkoja Latvijas Riteņbraukšanas federācija un Cēsu novada pašvaldība.

Avots – www.lrf.lv