Abū Dabī tūres pirmajā posmā Skujiņš iesaistās atrāvienā un uzvar starpfinišu +VIDEO

22.02.2018

Trešdien Apvienotajos Arābu Emirātos startējis pasaules tūres daudzdienu velobrauciens “Abu Dahbi tour”. Pirmajā posmā lielās grupas finiša spurtā uzvaru izcīnīja Eiropas čempions Aleksanders Kristofs, bet vienīgais Latvijas pārstāvis šajās sacensībās Toms Skujiņš(Bijušais RRS audzēknis) (“Trek – Segafredo”) iesaistījās atrāvienā, triumfēja starpfinišā un finišēja 64. vietā.

Otro gadu pēc kārtas Abū Dabī tūrei piešķirta pasaules tūres kategorija, kas nodrošināja labāko pasaules komandu dalību. Starp dalībniekiem arī 26 gadus vecais Latvijas profesionālais riteņbraucējs Toms Skujiņš(Bijušais RRS audzēknis), kuram šīs jau ir otrās sacensības šajā Persijas jūras līča valstī. 10. februārī Toms noslēdza Dubaijas tūri. Foto: Bettini Photo.

Abu Dabī tūres pirmajā posmā dalībniekus sagaidīja 189 kilometru gara distance bez nopietniem kāpumiem. Pirmajos kilometros, kad vēl netika dots tehniskais starts, peletonu pavadošais transportlīdzeklis, braucējiem negaidot, samazināja ātrumu. Tā rezultātā peletonā notika kritiens, kurā cieta titulētais brits Marks Kavendišs. “Dimension Data” komandas riteņbraucējs savainoja kaklu un no tālākas cīņas izstājās.

Distances pirmajā daļā noformējās arī dienas atrāviens. Par prieku Latvijas sporta līdzjutējiem, piecu sportistu lielajā līderu grupā atradās arī Toms Skujiņš. Mūsu riteņbraucējs visvairāk par sevi lika runāt 62 kilometrus pirms finiša, kad Toms veica solo izrāvienu neilgi pirms starpfiniša. Carnikavietis pārliecinoši izcīnīja uzvaru šajā starpfinišā. Vēlāk gan viņš atgriezās pie pārējiem atrāviena sportistiem. 36 kilometrus pirms finiša atrāviena pārsvars pār peletonu bija 1 minūte un 12 sekundes.

Vadošās sprinteru komandas kāpināja tempu, pilnībā atrāvienu likvidējot 13 kilometrus pirms finiša. Visilgāk priekšā no līderu grupas noturējās “BMC” komandas sportists Damiano Karūzo. Sekoja ļoti spraiga komandu savstarpējā cīņa par pozīciju finiša spurtam.

Lieliskā pozīcijā “Quic – Step Floors” vīri nogādāja savu līderi Eliu Viviani, tomēr uzvarēt viņš šajā reizē nespēja. Pa otru ceļa pusi teicamu ātrumu demonstrēja labākais no austrāliešu sprinteriem Kalebs Evans (“Mitchelton – Scott”), kuram sekot spēja Eiropas čempions Aleksanders Kristofs. Neskatoties uz to, ka vēl mirkli iepriekš norvēģis Kristofs bija zaudējis savu ritmu, viņam izdevās paspraukties garām austrālietim un izcīnīt skaistu uzvaru. Kalebs Evans palika otrais, bet trešā vieta itāļu sprinterim Andrea Guardini no “Bardiani CSF” vienības. Viviani ceturtā vieta.

No “Trek – Segafredo” vīriem 20. vietu ieguva austrālietis Alekss Freims. Tikmēr mūsu Toms Skujiņš sevi lieliski apliecināja atrāvienā. Posmā latvietim 64. vieta (+00:00:00), bet kopvērtējumā, pateicoties starpfinišā gūtajām bonusa sekundēm, Toms atrodas sestajā vietā, septiņas sekundes aiz Kristofa.

Velobrauciens turpināsies ceturtdien ar 154 kilometru garo otro posmu.

Avots – www.lrf.lv