slider2

Kažim 37. vieta Eiropas Jaunatnes Olimpiādes grupas braucienāeyof_gyor2017_cycling_270717_photo_matyas_meszaros_02759

Latvijas jaunie riteņbraucēji Ungārijas pilsētā Ģērā noslēguši dalību Eiropas Jaunatnes Olimpiādē. Puišu grupas brauciena sacensībās visaugstāk no mūsu valsts pārstāvjiem ierindojās Daniels Kažis(RRS/MSĢ audzēknis), kurš 92 dalībnieku lielajā konkurencē izcīnīja 37. vietu. (Foto: http://press.gyor2017.hu)

Ceturtdienas pievakarē Eiropas Jaunatnes Olimpiādē jaunieši sacentās grupas braucienā, veicot vairāk nekā 70 kilometru garu distanci. Latviju pārstāvēja trīs sportisti – Daniels Kažis(RRS/MSĢ audzēknis), Pauls Rubenis(RRS audzēknis) un Kristiāns Belohvoščiks(RRS audzēknis). Lai arī trasē nebija nopietnu kāpumu, kas ļāva turēt augstu tempu, tomēr sportistiem nācās veikt virkni asu pagreizienu un līkumu. Peletonā notika arī virkne kritienu.

Vienā no kritieniem iekļuva Latvijas jauniešu čempions grupas braucienā Pauls Rubenis(RRS audzēknis). Trenera Jāņa Krišlauka audzēknis darīja visu iespējamo, lai panāktu līderus, tomēr tas neizdevās. Peletonā tikmēr brauca Kažis un Belohvoščiks. Abi mūsu sportisti, ņemot vērā lielu kritienu skaitu, lieki neriskēja un droši finišēja peletonā. Finišā trenera Mārtiņa Trautmaņa audzēknim Kažim 37. vieta, kamēr Kristiāns Belohvoščiks ierindojās 50. pozīcijā. Pauls Rubenis sacensības noslēdza 72. vietā.

Uzvarēja Itālijas sportists, apsteidzot trīs Krievijas riteņbraucējus. Augsto piekto vietu tikmēr izcīnīja igaunis Gļebs Karpenko, kurš atrāvās no peletona pēdējā distances daļā, savu pārsvaru nosargājot līdz finišam.

Avots – www.lrf.lv